Prosinec 2005

MTV EUROPE MUSIC AWARDS

31. prosince 2005 v 15:41 | Mrs.Armstrong |  Green Day
SLÁVA VÍTĚZŮM
Best Album - GREEN DAY - American Idiot
Best Pop - THE BLACK EYED PEAS
Best Hip Hop - SNOOP DOGG
Best Rock - GREEN DAY
Best Alternative - SYSTEM OF A DOWN
Best Video - THE CHEMICAL BROTHERS - Believe
Best Female - SHAKIRA
Best Male - ROBBIE WILLIAMS
Best New Act - JAMES BLUNT
Best Song - COLDPLAY - Speed Of Sound
Best Group - GORILLAZ
MTV's Free Your Mind Award - BOB GELDOF

At' ti zvoní co frčí ! (MOBIL)

31. prosince 2005 v 15:28 | Mrs.Armstrong |  Vyzvánění na mobil
SKLADBA POLY MONO
Boulevard Of Broken Dreams T30708 T21378
Ohne Dich T31077 T21722
Don't Phunk With My Heart T31073 T21718
Holiday T30932 T21589
Bad Day T31030 T21675
Shake It T31178 T21824
Pocit T30818 T21475
I Just Wanna Live T30867 T21524
Boro Boro T30835 T21492
From Zero To Hero T31109 T21754
Island Sun T31024 T21669
Feel Good Inc. T31040 T21685
What A Feeling T31113 T21758
Let Me Love You T31042 T21687
You Are Me Star T30813 T21470
Spitfire T31027 T21672
Den co den T31001 T21791

Anketka

30. prosince 2005 v 22:17 | Mrs.Armstrong |  Green Day
.

Rozpad GREEN DAY

30. prosince 2005 v 22:08 | Mrs.Armstrong |  Green Day
,, ZACHRÁNILY NÁS FANOUŠCI ''
Jsou dobří. Jsou slyšet. Jsou pilní! A tak nažhavení na své fanoušky a live sound, že zpěvák Billie Joe nemá dost ani po ročním stresu na turné.
,,Jsem fakt smutnej, že to skončilo. Tohle turné bylo to nejlepší, co jsem kdy s touhle skupinou zažil. Byl to pro mě dlouhý, krásný sen!''
Ale turné kolem světa znamenalo pro tohoto 33letého zpěváka i nalezení cesty k sobě samému.
,,Mám pocit, že tohle turné bylo pro mě něco jako terapie. Konečně jsem pohřbil démony, kteří mě sužovali dlouhá léta. když z jeviště slyšíš, tak s tebou tvé songy zpívá 60 tisíc lidí, máš najednou pocit, že fanoušci chápou přesně to, co sám cítíš. Sborové zpěvy fanoušků na mě šíleně emocionálně zapůsobily a pomohly mi zhojit staré jizvy. Především při sonzích jako Jesus Of Suburbia nebo Wake Me Up When September Ends jsem byl často hluboce dojat, když dav se mnou zpíval. Ted' po turné mám pocit, že všechny songy, které jsem kdy napsal, mají mnohem větší smysl. Díky našim fanouškům!''
Tohle vyznání fanoušků bylo víc než nutné, protože zpěvák a kytarista Billie Joe, basák Mike Dirnt a bubeník Tré Cool občas o svých skladbách pochybovali.
,,Když jsme natočili American Idiot, skutečně jsme se báli, že se tohle album nebude nikomu líbit. Dokonce jsme si mysleli, že jsme hrozně depresivní týpci, kteří dokážou všechno jen pomlouvat. Přesto jsme pokračovali ve vlastním stylu, tak jak jsme to dělali vždycky. Většina našich songů totiž velmi upřímně vyjadřovala naše pocity a názory na válku, zkorumpované politiky a mnoho našich amerických krajanů. A najednou tohle album zaznamenalo megaúspěch a turné bylo během krátké doby vyprodané. A to nám potvrdilo, že nejsme jen nějací odepsaní muzikanti z Oaklandu, které nikdo nebere vážně. Lidi náš názor uznávali. Tohle uznání nám udělalo dobře a posílilo nás:jako hudebníky, jako kapelu, ale také jako individualisty. Uvědomujem si ted' víc než kdy dřív, kdo skutečně jsme a za čím stojíme!''
A oni tři kluci dnes přesně vědí, co jim dělá dobře a co ne.
,,Abychom byli fit na každou show, už dávno nepaříme tolik jako dřív. Skoro nekouříme trávu, stravujeme se mnohem zdravěji a každý den chodíme do fitka, abychom na tom byli dobře i fyzicky. Prostě už nejsme takoví zmatkáři. Všechno je dnes mnohem systematičnější a luxusnější. ale hudebně jsme pořád ještě cool rocková kapela, kterou šíleně baví dělat muziku!''
Zdá se, že je to fakt baví, protože Billie Joe chrlí jeden hudební nápad za druhým.
,,Hned v lednu jdeme do studia, chceme využít pozitivní energii z turné při práci na novém albu.Jiné skupiny si po takovém mamutím turné nejdřív dopřeji čas na vydechnutí, my ne. Nechceme se dát zaslepit úspěchem. Green Day je skupina dětí dělníků, vyšli jsme z ůplného dna a jsme zvyklí tvrdě pracovat!''
Na poznámku, zda je úspěch a bohatství nezkazily, se Billie Joe rozhodně ohradí.
,,Je jasný, že je příjemné mít na kontě něco peněz. Ale prachy nám nestouply do hlavy. Chci, aby obě moje děti vyrůstaly úplně normálně. Je jasné, že bydlím v pěkném domě, ale svoji rodinu nezahrnuji žádným luxusem. Všichni tři členové skupiny prožily tvrdé časy, než aby je peníze dokázaly nějak extrémně změnit. Mnohem víc využíváme peníze na to, abychom investovali do rozumných věcí a podporovali přátelé a rodiny. Například Mike je spoluvlastníkem podniku Rudy's Can't Fail Cafe v Emeryville, kde dává zdarma hamburgry mladým rockovým muzikantům, kteří mají problém si i zaplatit nájemné. Já jsem založil gramofonovou firmu Adeline Records, se kterou chci podporovat punkové skupiny z celé Kalifornie. Potřebujeme v Americe mnohem víc provokativních skupin, jako jsou Green Day...''
A my už se těšíme na spoustu nových songů od Green Day!

The Rasmus 16.11.Roxy, Praha

30. prosince 2005 v 15:05 | Mrs.Armstrong |  The Rasmus
NA PRVNÍ POHLED MŮŽE FINSKÁ ČTYŘKA PŮSOBIT DRSNĚ A NEBEZPEČNĚ.VE SKUTEČNOSTI JDE VŠAK O MLADÉ POPAŘE SE ZKRESLENÝMI KYTARAMI, KTERÝM MEZI PÍSNIČKAMI LÉTAJÍ NA PODIUM PLYŠOVÍ MEDVÍDCI.
Kotel tvořený převážně náctiletými dívkami se v Roxy jen tak nevidí. Natěšené slečny hlasitě vyjekly pokaždé, když se změnilo nasvícení, aniž vy zž byly odkryté a připravené všechny nástroje.
Estonská předkapela HOUSE OF GAMES byla překvapena nacpaným klubem a usměvavý vlasatý frontmen Erik Meremaa za to děkoval po každé skladbě. Základní sestavu doplnoval ještě klávesista a celkový projev bandu působil spontánněji a radostněji než později u hlavních hvězd večera.
V půl deváté se podium zahalilo do tmy, celí v černém nalezli na stage i Finové.Již od prvních taktů byla k vidění a slyšení zcela profesionální produkce:barevné stroboskopy, červené světelné projekce na zadní straně podia, ventilátory vířící vlasy, čistý zvuk...To vše vytvářelo dojem velké zahraniční kapely. Když se ještě z playbacku ozvalo piano, měl člověk dojem, že sleduje videoklip z obýváku. Známé songy zařazovali bez váhání už od začátku. RASMUS nejsou žádnými nováčky, jak by se méně zasvěceným mohlo zdát, mají nahráno šest alb tudíž je z čeho vybírat. Rádiovka First Day Of My Life zazněla jako druhá, Lucifer's Angel hned po ní. Zpěvák Lauri Ylonen poskakoval po podiu jako blecha a svým jemným hlasem uváděl další skladby. Intonačně byl bezchybný, občas ho druhým vokálem podpořil basista Eero Heinonen. Kytarista Pauli Rantasalmi dovedně sešlapoval efekty a zvuk svého nástroje tím často a výrazně měnil. Přehlednout tak bylo možné jen bubeníka Aki Hakalu, jeho až punkrockové rytmy však zněly vcelku zajímavě.
Z poslední desky Hide From The Sun, kterou turné propaguje, přehráli Rasmus téměř všechny věci. Nedočkali jsem se žádných special verzí, všechny party byly navlas totožné se studiovými.Na nějaké ,,úlety'' se ostatně v tomto druhu muziky nehraje. Na improvizaci ani nebylo moc prostoru a je otázkou, zda by to pak davy snaživě poskakujících fanynek nevyhodilo z rytmu.

Tré Coola životopis

30. prosince 2005 v 14:33 | Mrs.Armstrong |  Tré Cool
Bubeník Tré Cool se narodil jako Frank Edwin Wright III 9.prosince 1972 v německém Frankfurtu.Jeho otec byl pilot helikoptéry ve Vietnamu.
Před Green Day hrál v Samiam a v Lookouts. Tehdejší šéf kapely Lawrence Livermore dal tehdy třináctiletému Franku Edwinovi přezdívku Tré Cool. Tré byl jeho oblíbený DJ na základce.
Je dvakrát rozvedený a s oběma ex-manželkami má po jednom dítěti: čtyřletého Frankita a desetiletou Ramonu, pojmenovanou po svých zbožnovaných Ramones. První manželku Claudii si loni vzal podruhé.
Je nejmenším z kapely - měří 168 cm.
HLÁŠKY
,,Když tu ještě byl Joey Ramone, byl svět mnohem příjemnějším místem pro život.''
,,Chtěl bych jednou přežít lavinu.Chtěl bych být jedním z těch zázračně zachráněných, který pes vyhrabe těsně před udušením.''
,,Už nejsem tak depresivní, jak jsembýval.Prozac dělá divy.''
,,Nesnáším celebrity, fakt je strašně nesnáším. A proto mám dneska mnohem mín kamarádů, než jsem míval.''

Mikeho životopis

30. prosince 2005 v 14:20 | Mrs.Armstrong |  Mike Dirnt
Baskytarista a backvokalista Mike Dirnt se narodil jako Michael Ryan Pritchard 4. května 1972 v kalifornském Berkeley.
Před Green Day působil v souborech Screeching Weasel a Corrupted Morals.V současnosti je občas aktivní ve své vlastní kapele The Frustrators.Tu založil v roce 1999,v současnosti sní připravuje druhé album.
Je rozvedený. S manželkou Anastacií žili v letech 1996-2002, v dubnu 1997 se jim narodila Estele-Desiree.
Přezdívku Dirnt, Drnčák, mu dal kamarád ve školních letech.Podle zvuku jeho baskytary.
Je spoluvlastníkem restaurantu Rudy's Can't Fail Cafe v kalifornském Emryville, co by kamenem dohodil od jeho rodného města Berkeley.
HLÁŠKY
,,Muziku dělám pro vlastní zábavu a potěšení.Pokud se ještě líbí někomu dalšímu,tak je to skvělé.''
,,Punk je něco, co se kolem nás pořád nějak vznáší a proplouvá. Nějak to ale blíže postihnout nelze a rozebírat to by byla blbost.''
,,Většina lidí, kteří se mnou mluví, melou o ničem, Vždycky říkám, kurva, sklapni už! Někdy v duchu a někdy nahlas.''

Billieho životopis

30. prosince 2005 v 14:00 | Mrs.Armstrong |  Billie Joe Armstrong
Kytarista a zpěvák se narodil 17.února 1972 v kalifornském Oaklandu. ,,Máma je z Oklahomy,protota křestní jména Billi Joe.Žádnej William Joseph,jak se někde objevilo, prostě a jednoduše BillieJoe.''
Je nejmladší ze 6 dětí.Když mu bylo 10, jeho otec zemřel na rakovinu.O této bolavé zkušenosti napsal písničku Wake Me Up When September Ends na album American Idiot.
Měří 170 cm a původní barva jeho vlasů je zrzavá.Kámoši a blízcí mu říkají BJ.
V červenci 1994 si vzal za manželku Adrienne Nesser,mají dva syny: desetiletého Josepha Marciana a sedmiletého Jakoba Dangera.,,Adrienne je moje jediná životní láska.'' Manželce věnoval písen Church On Sunday, která je ke slyšení na desce Warning.Kmotrem obou dětí je Tré Cool.
Před Green Day hrál v skupinách Pinhead Gunpowder, Goodbye Harry a Blatz.
Ve 14 letech napsal prví skladbu. Why Do You Want Him se pak objevila na debutu GD.
Kromě kytary zvládá slušně i harmoniku, mandolínu, piano, saxofon a bicí.
HLÁŠKY ,,Škola je trénink na budoucnost a trénink vede k dokonalosti. Nikdo ale není dokonalý, tak proč trénovat?''
,,Někdy si připadám jako Angličan,kterej si hraje na Američana,kterej si hraje na Angličana.''
,,Přišel ke mně jeden chlápek a ptá se, co je to punk. Tak jsem rozkopl popelnici a říkám: to je punk! On taky jednu rozkopl a říká: ty vole.fakt, to je punk? A já na to: To není punk, to je komerce.''
,,Není nic špatnýho na tom, když jsi smolař. Záleží, jestli na to¨máš talent a jsi a jsi v tom smolařství opravdu dobrý.''

11.11 Leipzig Arena, Lipsko

30. prosince 2005 v 13:36 | Mrs.Armstrong |  Coldplay
COLDPLAY
NEJUCTÍVANĚJŠÍ BRITSKÁ SKUPINA POSLEDNÍCH LET SE BĚHEM TURNÉ K ČERVNOVÉMU ALBU OBJEVILA I VE VÝCHODNÍM NĚMECKU.RADOSTÍ NEBO SLZAMI SE NEŠETŘILO,PŘESTO OPRAVDOVÉ EMOCE CHYBĚLY.
Živáky COLDPLAY patří většinou k jedinečným podívaným,jakkoli můžou ve své snaze strhnout působit až odpudivě.Někdy i nucená dávka emocí je ale lepší než sterilní koncert v rukavičkách.Desetitisícový dav netrpělivě vyčkával čtveřici britských šviháků,symbolické odpočítávání vteřin na projekčním plátně se zařezávalo do tmy,aby se během pár okamžiků halou rozezněla dynamická Square One z posledího alba a všechny obavy se rozplynuly v úsměvných tvářích jásajících fanoušků.První třetina se vzala na vlně svižných odrhovaček.Chris Martin energicky pobíhal po podiu ,usedl k piánu a celkově dodával písním potřebný drive,který se rychle šířil celým stadionem.Nepostradatelnou funkci plnily i projekce,občas balancující na hranici minimalismu,ale vždy přesně vystihující skrytý náboj a náladu skladeb.Nestrhávali na sebe pozornost,což se naopak povedlo žlutým balonům během Yellow,kterými si diváci pinkali nad hlavami.

Test 6

30. prosince 2005 v 13:17 | Mrs.Armstrong |  Gwen Stefani
.

Test 5

30. prosince 2005 v 13:16 | Mrs.Armstrong |  Gwen Stefani
.

Test 4

30. prosince 2005 v 13:16 | Mrs.Armstrong |  Gwen Stefani
.

Test 3

30. prosince 2005 v 13:15 | Mrs.Armstrong |  Gwen Stefani
.

Test 2

30. prosince 2005 v 13:15 | Mrs.Armstrong |  Gwen Stefani
.

Test 1

30. prosince 2005 v 13:15 | Mrs.Armstrong |  Gwen Stefani
.

Harry

30. prosince 2005 v 12:54 | Mrs.Armstrong |  Harry Potter a Ohnivý pohár
-Daniel Radcliffe absolvoval při natáčení ,,čtyřky'' svou první ,,nahatou'' scénu!Kvůli vyřešení hádanky se musí ponořit do obrovské vany.,,Měl jsem na sobě prádlo tělové barvy,abych vypadal jako nahaty,'' prozrazuje Dan.
-Mad'arský trnoocasý drak je ve skutečnosti 12 m dlouhá animatronická stvůra s funkčním plamenometem s dosahem 9m.
-Pro natáčení scény v jezeře strávil Dan pod vodou celkem 41 hodin a 38 minut!Kvůli tomu musel podstoupit půlroční potápěčský výcvik s týmem kaskadérů.
-Pro Vánoční ples ušilo 100 švadlen ručně 300 kostýmů!
-Ralph Fiennes je jako Voldemort děsivý.Na očích mu vidíte,že to nemá v hlavě v pořádku.Kvůli roli si nechal oholit hlavu,hrud' a ruce.Jeho digitálně zploštěný nos s prasklinami a štěrbinami mu dodává hadí vzhled.Užijte si 157 minut humoru i hrůzy!

Anetka-Národní hrdinka?

30. prosince 2005 v 12:37 | Mrs.Armstrong |  Aneta Langerová
Národní hrdinka?
To v žádným případě!
Miláček České republiky.Hodná,čestná a nekonfliktní holka.Hýčkaná ikona,do které se nesmí nikdo navážet.Rozhodli jsme se ,že když už budou ty Vánoce,je na čase s ní její neuvěřitelnou kariéru probrat konečně trochu na férovku.
Zažil jsem o tobě hodně emotivních debat a zjistil,že velká většina lidí tě bere pomalu jako národní hrdinku.Víš o tom?
(smích)Národní hrdinka - to v žádném případě!Jako bejt přirovnaná k významnejm osobnostem,to si vůbec nezasloužím,i když je to příjemný.To mi ještě nějakej čas potrvá,abych za sebou opravdu něco měla.Jestli mi to teda lidi dovolí.A jestli ne,tak se taky svět nezboří.Mě upřímně překvapilo že si v SuperStar lidi vybrali mě.Já nečekala úspěch,schovávala jsem se za každým sloupem,aby mě nikdo neviděl a byla jsem snad nejstydlivější dítě z toho celýho konkursu.Ale stalo se a mně to hodně pomohlo v životě,i když to dodnes nechápu.

Anketa9

30. prosince 2005 v 12:08 | Mrs.Armstrong
.

Anketa6

30. prosince 2005 v 11:58 | Mrs.Armstrong
.

Anketa5

30. prosince 2005 v 11:58 | Mrs.Armstrong
.