MADDONA-KONCERT V PRAZE

2. září 2006 v 14:03 | Mrs.Armstrong
Informace, že si Madonna pohrává s myšlenkou vyjet v létě 2006 opět na světové turné, se objevila
již 6.června 2005. Madonna sama o svých záměrech promluvila v pořadu The View americké televize ABC. Ten den veřejně potvrdila i skutečnost, že na podzim toho roku vydává taneční album Confessions On A Dance Floor, z něhož by mělo nové turné převážně čerpat. Podle svých slov má Madonna náladu tancovat. Na 100% byla koncertní šňůra potvrzena 9.února 2006, kdy Madonna v rozhovoru s Ellen DeGeneresovou pronesla: "Už to nedokážu držet v tajnosti. Tohle léto vyjedu na turné." Necelé dva týdny na to se na MTV objevily informace od choreografa Jamieho Kinga, že Madonna chce být na nastávajícím turné co nejblíž fanouškům, kteří se mají těšit na intimní zážitky a více interakcí. "Proměním svět v jeden velký taneční parket," řekla Madonna o novém turné, které navštíví města po Severní Americe, Evropě a Japonsku. Nacvičování velkolepého divadla začalo první březnový týden. Víkend před premiérou se v Los Angeles konaly první zkoušky v kostýmech. V neděli 21.května se pak konala velkolepá šou prvě před diváky. Madonna tak opět potvrdila svou neotřesitelnou pozici královny koncertů.
Nás Čechy samozřejmě nejvíce rozrušil článek Victorie Newtonové v britském bulvárním plátku The Sun ze 17.února. Píše se v něm, že Madonna tentokrát navštíví i Česko a Rusko, dvě východní země, kde zatím ještě nekoncertovala. Pak informovalo v pátek 24.března o Madonnině údajné návštěvě rádio Impuls. Mezi fanoušky to vyvolalo nevídanou eufórii, šílenství a radost. O to větším šokem byl oficiální seznam navštívených měst, který se objevil 3.dubna. Praha v něm není. Agentura Interkoncerts však mlží. Další zlom přišel v den premiéry, kdy si první fanoušci měli možnost koupit tourbook. V ní je totiž vytištěný seznam zastávek turné, na jehož konci obě města stojí. Konec všem spekulacím přišel až ve čtvrtek 1.června, kdy se na webu www.interkoncerts.cz objevila oficiální zpráva potvrzující Madonnin koncert 6.září v Sazka Areně. Bude to historicky první koncert nejslavnější zpěvačky světa v bývalém tzv. východním bloku. 6. září se bezesporu zapíše navždy do našich pamětí jako den D. Podle toho také vypadal prodej vstupenek v pátek 16.června v neuvěřitelných 1.15 na terminálech Sazky, kterými jsou v té době jen velké čerpací stanice. Ty byly v obležení fanoušků již od odpoledne. Vyprodáno bylo za necelou hodinu. 20.června pak byl přidán ještě druhý koncert na 7.září. Ten byl vyprodán do dvou hodin. Fanoušky mířící na Madonniny koncerty v Praze najdete na této stránce a v diskuzním fóru. Přidejte se k nám!
Stejně tak budou v Galerii shromažďovány veškeré fotky přímo z koncertů. Chcete-li přispět svými obrázky nebo příběhy, napište email. Vaše fotky se objeví v sekci Fanoušci.
SETLIST
Setlist je anglický termín pro seznam písniček, se kterými Madonna během koncertů svého turné vystoupí. The Confessions Tour je složeno z těchto písniček:
Future Lovers / Get Together / Like A Virgin / Jump // Live To Tell / Forbidden Love / Isaac / Sorry / Like It Or Not // I Love New York / Ray Of Light / Let It Will Be / Drowned World (Substitute For Love) / Paradise (Not For Me) // Music / Erotica / La Isla Bonita / Lucky Star / Hung Up
Celá šou se skládá ze čtyř hlavních sekcí, které nesou názvy Equestrian, Urban Bedouin, 70's Glam Rock a poslední prostě jen Disco. První dějství je jezdecké, Madonna v černé kůži, s bičem a na obrazovkách běží Kleinova videa natočená během focení pro tourbook. Rockovější Like A Virgin zazpívá Madonna tančící kolem tyče. Druhé dějství zahajuje ukřižovaná baladou Live To Tell s obrázky trpících dětí promítaných na okolních obrazovkách. Isaac s Yitzhakem Sinwanim nebo Drowned World (Substitute For Love) zaznějí v podobě, jak je známe z alba. V krásném novém akustickém provedení si užijeme smutnou Paradise (Not For Me). Nemalého zrychlení se dočkala romantická skladba La Isla Bonita. Další naprosto přepracovanou písničkou je hit Erotica v poslední diskotékové části. Zazní v ní i slova z demo nahrávky You Thrill Me. Na závěr celé šou zazpívá Madonna svůj obrovský světový hit Hung Up tak, jak jej známe z propagačních vystoupení k novému albu.
KOSTÝMY
Celkem 400 kusů kostýmů pro The Confessions Tour připravil známý Jean-Paul Gaultier. Madonna se v lednu po letech vydala oslovit přítele Gaultiera do Paříže osobně. 12.května se objevily některé skicy jeho návrhů ve francouzských novinách Libération, kde se Jean-Paul svěřil i s tím, že připravena jsou i trička s nápisem "I Love..." a název města, kde se právě vystupuje. Ta nakonec použita vůbec nebyla.
ČÍSLA
4 jeviště s plochou dohromady 5.000 čtverečních stop, 1.000 hodin nacvičování po déle než 12 týdnů, 27 vystupujících včetně Madonny, hudebníků a 22 tanečníků, 106 zaměstnanců v týmu, 253 masáží pro tanečníky, 40 stop široká točna uprostřed jeviště, 1 disko krucifix, 4 stopy nejkratší vzdálenost Madonny od diváků, 70 tun zařízení na hlavním pódiu, 24 kamionů cestujících s vybavením od města k městu, 18 dodávek a dalších aut, 2 soukromá letadla, 280 yardů obvazů, 400.000 wattů výkonu na jedno představení, 8 zlomených kostí Madonny pod rentgenem při Like A Virgin, 7 výměn kostýmů, 30 modelů od Gaultiera, 8 párů Madonniných bot, 1 šperk - diamantový a ametystový náhrdelník značky Chopard, 1 trnová koruna s 50 trny od Cotters Church Supply, 24 palců v pase Madonny, 4 pomocníci na převlékání Madonny, 10 liber vážící opasek, 4.000 krystalů značky Swarovski v něm zasazených, 34 sponek do Madonniných vlasů, 3 účesy, 2 výměny řas, dohromady všeho všudy 200 tun.
LondýnPařížAmsterdamŘímPraha
VSTUPENKY


Za naskenování vstupenek děkuji Fenkovi a Martině.
ODKAZY
The Confessions Tour - oficiální stránky turné - www.confessionstour.com
Madonna - Madonnin oficiální web - www.madonna.com
Icon - Madonnin oficiální fanklub - www.iconmadonna.com
Interkoncerts - agentura pořádající pražský koncert - www.interkoncerts.cz
Ticketpro - prodejce vstupenek - www.ticketpro.cz
Sazkaticket - prodejce vstupenek - www.sazkaticket.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama