PERVITIN

4. listopadu 2006 v 12:14 | Mrs.Armstrong |  Drogy

Pervitin

  • znám také jako piko, peří, perník, péčko, speed

Pervitin se řadí mezi stimulanty, tudíž podporuje produkci dopaminu, který dává pocit nabití energií. Proto se často užívá na tanečních parties, kde díky němu vydržíte protancovat celou noc. Také potlačuje chuť k jídlu (diety) - často ho užívali modelky, anorektičky....
Účinek (při polykání nebo šňupání) začíná lechtáním ve střevech, poté přichází nával energie... skřípání + drkotání zubů,, pocit jistoty, euforie a nutkání sdělovat krásné věci.

!!!ALE!!!!

2. den se uživatel cítí vyčerpaný, v depresi, unavený, někdy bývá dokonce agresivní.

"speed si zítra vezme zpět to, co dal dnes"

Nebezpečí pervitinu spočívá v tom, že při delším užívání se objevuje toxická psychoza, paranoia (představy "všichni se mě snaží dostat" = pocity pronásledování) - tudíž se z člověka stane totální psycho a to za perník vážně nestojí

Jako další alarmující fakt mi přijde, že čistota pervitinu je zhruba 5%, tudíž zbylých 95% dávky tvoří křída, sklo a jiná "svinstva".

Pamatuj, že:
  • braní pervitinu způsobuje toxickou psychozu
  • pervitin bývá často následován heroinem
  • je často pokoutní výrobou znečištěn a obsahuje látky, které tě mohou těžce poškodit
  • kontakt s výrobci a prodejci pervitinu tě může snadno dostat do pěkného maléru se zákonem
  • pervitin může zvyšovat úzkost či agresivitu

Pervitin a jeho účinky

Ilustrační foto / Foto: sxc Ilustrační foto / Foto: sxc Ilustrační foto / Foto: sxc Lekarna-Epicentrum.cz Kosmetika-Epicentrum.cz Elektro-Epicentrum.cz Pervitin je stimulační drogou pocházející z Číny. Velký rozmach zažil pervitin v tehdejším Československu, kdy byl používán vojáky pro maximum sil a současném otupění smyslu sebezáchovy. Dozvíte se o účincích pervitinu, nebezpečnosti předávkování... Reklama

Účinky pervitinu

Pervitin patří mezi stimulační drogy, to znamená, že člověk má pocit, jakoby měl více sil, víc energie, odpadává únava. Pod vlivem pervitinu je člověk schopen vyšších výkonů skoro ve všech oblastech. Pervitin má vlastně podobné účinky kokainu.
Pervitin je zástupcem širší skupiny amfetaminových drog, resp. derivátů základní stimulační látky - amfetaminu.

Pervitin je silně návykový

Závislost na pervitinu bývá velmi častá a těžká - pervitin způsobuje psychickou závislost. Provází ji stihomam (závislý má neustále pocit, že je sledován, kontroluje veškerý pohyb na ulici, v okolí, neustále má z něčeho strach).
Psychická závislost se nesmí podceňovat. Každý si říká, že to jen zkusí a nemůže se mu nic stát. Pravda je, že pokud se mu rovnou při tom prvním vyzkoušení nepodaří zažít peklo, pak to jistě dříve nebo později zkusí znovu a do psychické závislosti se dostane. Potom přichází vždy období, kdy člověk "frčí".
V praxi to vypadá tak, že si pervitin dává nejprve občas při různých vhodných příležitostech a přitom tvrdí, že má všechno pod kontrolou (je o tom přesvědčen). Snaží se to obvykle tvrdit i svým známým, kteří jsou do situace zasvěceni. Pokud tito známí sami neberou, pak mu samozřejmě nevěří a obvykle se mu snaží vysvětlit realitu. Dotyčný ovšem má důvěru sám v sebe a nedá si poradit, protože podle něj je vše pod kontrolou. Dříve nebo později dochází k odcizení od bývalých přátel.

Příměsové látky pervitinu

Pervitin je nabízen k prodeji za cenu kolem 800 až 1000 Kč za gram (10 až 15 běžných dávek). Již prostým pohledem, bez nutnosti chemické analýzy, je ale často patrno, že se nejedná o čistý produkt . Nejrůznější zabarvení produktu do žluta či fialova svědčí o příměsích jodu či jiných látek, tedy o nedokonalém čištění nebo o tom, že konečného produktu vůbec nebylo dosaženo a je nabízen pouhý "mezistupeň".

Stupně závislosti a riziko poškození organismu

Riziko poškození organismu nečistými drogami je zvyšováno tím, že velká většina začátečníků volí na základě příkladu jako cestu první aplikace vpich do žíly. Po požití pervitinu je člověk velmi hovorný, zvládá náročnou duševní práci (alespoň subjektivně). Závislé osoby používaly 3 až 5x denně perorálně 20 - 50 mg, při tazích se pervitin aplikoval každé dvě hodiny do žíly i několik dní při dávce 100 - 300 mg.

Předávkování pervitinem

Při chronickém zneužívání pervitinu se objevuje neklid, halucinace, psychóza. Při předávkování je pociťována těžká bolest v hrudníku a dochází k bezvědomí na 1 až 2 hodiny.
Drogy jsou zdraví velmi nebezpečné a předávkování může končit až smrtí!
Co je pervitin
Piko je typicky česká droga. Byla sice vynalezena v Číně pro vojenské účely, ale pořádně se rozmohla právě až v bývalém Českoslovesku. Číňani chtěli vyrobit látku, která by se podala vojákům před útokem a způsobila maximální vybuzení jejich sil při současném částečném otupění smyslu sebezáchovy. Z toho vyplývá, že pervitin je droga stimulační. To znamená, že člověk má pocit, jakoby měl více sil, odpadává únava. Pod jejím vlivem je schopen vyšších výkonů skoro ve všech oblastech. Její účinky by se daly přirovnat ke kokainu, který je ovšem ve srovnání s pikem sračka (kokain má slabší účinky). Nadruhou stranu je ovšem kokain daleko menší svinstvo. Je to víceméně přírodní droga, dělá se z koky - rostliny z Jižní Ameriky. Jeho cena je v České republice na černém trhu nejméně 2x vyšší než je cena domácího pervitinu. Piko se vyrábí čistě chemicky z efedrinu. Pokud je piko čisté, působí stimulačně třeba tak, že člověk pod jeho vlivem vydrží nespat nebo tančit celou noc. Problém je, když obsahuje nějaké příměsy, což skoro vždy obsahuje. Vzhledem k tomu, že je to zakázaná droga, není možné jí koupit legálně a tak se rozšiřuje od zdroje přes další lidi až ke koncovému zákazníkovi. Během své cesty získá celou řadu příměsí (prakticky každý kdo s ním přijde do styku si odsype trochu pro svou potřebu a odsypané množství doplní jinou látkou). Všechny příměsy jsou nežádoucí. Ve výsledku pak právě tyto přidané látky mohou způsobit deprese a jiné velmi nepříjemné stavy jak v průběhu působení drogy tak po skončení.

Dávkování
Jak už tady bylo řečeno, umí piko člověka povzbudit a to hodně. Ovšem taky strašně moc záleží na dávce. Prakticky u každého člověka je to trochu jiné. Záleží na mnoha věcech jako je například míra únavy. Obecně je ale důležité vědět, že větší množství nepovzbudí přímo úměrně více. Naopak. Když se to přežene, přichází místo oživení stav útlumu, ale doprovázený velkou srdeční aktivitou. Je to docela nepříjemný a někdy i nebezpečný stav. Slengově říká, že se člověk překopnul. Překopnutí pikem je vůbec blbá věc. Především čas, který měl být využit naplno je naopak zcela ztracen na druhou stranu v době kdy by se už chtělo odpočívat přichází nástup pika naplno a odpočinek je vyloučen. Je to teda úplně naopak a obvykle přesně tak, jak se to vůbec nehodí. Když se to přežene moc a ještě se přidají další nečekané okolnosti jako je slabost srdce, může to skončit i v nemocnici na jednotce intenzivní péče s trvalými následky. Takže na tohle fakt bacha, opravdu znám člověka, kterému se tohle podařilo. Obecně nelze dávkování doporučit, ale většinou stačí tzv. "kilovka".

Návyk
Další nebezpečí hrozí v jeho návykovosti. Piko nezpůsobuje fyzickou závislost jako heroin, ale psychickou. Vysvětlím zásadní rozdíl. U psychické závislosti se člověk bez drogy cítí nemožný, unavený, nudný, vybitý - jak kdo. Ale je to jen pocit, který ho vlastně žene si drogu sehnat. U fyzické závislosti je to o moc horší. Tam jsou stavy bez drogy provázeny opravdovými silnými bolestmi. Motivace sehnat si drogu a zbavit se tak bolestí je daleko vyšší. Ale ani ta psychická závislost se nesmí podceňovat. Každý si říká, že to jen zkusí a nemůže se mu nic stát. Pravda je, že pokud se mu rovnou při tom prvním vyzkoušení nepodaří zažít peklo, pak to jistě dříve nebo později zkusí znovu a do psychické závislosti se dostane. Stane se to opravdu skoro každému, nezvládne to nikdo. Potom přichází vždy období, kdy člověk "frčí". V praxi to vypadá tak, že si piko dává nejprve občas při různých vhodných příležitostech. Sám sobě přitom tvrdí, že má všechno pod kontrolou. Snaží se to obvykle tvrdit i svým známým, kteří jsou do situace zasvěceni. Pokud tito známí sami v piku nefrčí, pak mu samozřejmě nevěří a obvykle se mu snaží vysvětlit, že to s ním jde zkopce. Dotyčný ovšem má důvěru sám v sebe a nedá si poradit, protože podle něj je vše pod kontrolou. Dříve nebo později dochází k odcizení od bývalých přátel a člověk si nachází přátele nové. Ti jsou v piku stejně angažováni a tak mají hodně společných zájmů. Na první pohled se může zdát (a to někdy i velmi dlouhou dobu), že noví známí jsou lepší než ti staří. Jsou cool, upřímní, žijí naplno a nebojí se života si užívat. Po nějaké době však pravda stejně vyjde na povrch. Přichází zjištění, že nové přátele vlastně vůbec nezajímá jiný člověk, ale jenom právě piko. K takovému poznání dochází nejčastěji ve chvílích, kdy není dost drogy pro všechny a nejlepší přítel vysmahne všechno. Potom je moc dobré mít možnost vrátit se ke starým známým, kteří si sice budou nějakou dobu dělat legraci, ale nakonec se ukážou jako opravdoví přátelé. Ani pak ale není vyhráno, piko je droga zákeřná a tak je nutné se s ní naučit žít.

Proč je to tak
Ono to vlastně ani tak složité není. Když si člověk vezme piko poprvé, překračuje tím vlastně nějakou pomyslnou hranici všednosti. Všichni víme, že piko je nelegální droga narozdíl od alkoholu. S první lajnou se tak člověk dostává na druhou stranu, tam, kam se nesmí. A když už jsme někde, kde být nesmíme, tak už je vcelku jedno, co tam děláme a nemusí se to právě slučovat s normálním chováním. Když se to ještě umocní účinkem pika jako speedu, tak je o zážitky postaráno. Ať už se stane cokoli, prakticky vždycky je to něco, co není možné zažít v obyčejném životě. Potom vypadá obyčejný život plný mantinelů a pravidel dost nudně. Staré záliby působí jako pouhý způsob zabíjení času. A je tady hned chuť dát si další čáru a vyskočit ze všednosti do života rozjetého na plný plyn. Časem pak začne být normální život úplně nudný a ten kdysi pořádně rozjetý život se stává docela obyčejný. Člověk si prostě na tu rychlost zvykne. Rychleji než na piku to nejde, takže jsou jen dvě možnosti. Jedna je s tím úplně seknout a vrátit se do normálu, druhá vede do pekla přes heroin. Návrat zpátky není nijak zvlášť těžký, pokud existují staří přátelé, je to jednodušší. Tohle popsané období života trvá různě, od jednoho do tří let (ale i více, ale i méně). Já osobně si toho z té doby moc nepamatuji.

Co piko dává
To je dost jednoduché. Hromadu zážitků, které by jinak nebylo možné zažít. Někdy i hodně nových známých, většinou dost zajímavých lidí. Změnu pohledu na všechno a s tím související přehodnocení žebříčku hodnot. Toto jsou nezanedbatelné věci.

Co za to
Toho je dost. Především ztráta někdejší naivity; jinak řečeno, už nikdy to potom nebude takové jako to bývalo. Ani když všechno po čase dobře dopadne a vrátí se do normálních kolejí, jako před tím už to nebude. Je tady současně velké riziko, že to dobře nedopadne.

Co neumí
Hodně lidí si poprvé od pika slibuje víc. Ono těch informací oficiálně moc není a kamarádi mohou informovat zkresleně. Takže od pika nikdo nemůže čekat žádné změněné stavy vědomí. Žádné halucinace, žádná euforie (no možná úplně poprvé ano) a hlavně žádná zvlášť veselá nálada. Na tohle jsou dobré úplně jiné drogy jako v Anglii velmi oblíbená, u nás velmi drahá, extáze. Drsnější než extáze je trip, to už je ale spíš šamanismus a hodí se také více k rituálům. Piko taky neumí nic co umí tráva. Piko je pouze speed, jediné co umí je povzbuzení organizmu.

Na co si dát pozor
Především na piko. Pokud už jste ho měli, pak asi víte, že je dobré mít žvýkačku a současně se hlídat, aby ráno nebolela celá pusa. Pokud nechcete být pro své okolí moc otravní, je dobré si dát pozor na moc keců a občas někoho pustit ke slovu. Je obvzlášť důležité dávat si pozor na záseky, jinak se z jednoho místa nehnete za celou noc. Při tanci je dobré se aspoň trochu kontrolovat a občas si dát krátkou pauzu, aby jste mohli ráno odejít po svých. Druhý den je obvykle pekelný, je to daň za piko. Také se moc nedoporučuje kombinovat další drogy s pikem. Je životně nebezpečné ráno po piku skočit do vany s horkou vodou.

Poznámka:
Současně je nutno poznamenat, že v okamžiku, kdy se naučíme tyto zásady dodržovat, už nejsme na piku tak svobodní a hlídáme se, což přesně jsme nechtěli - jsme tam, kde jsme byli před tím a piko je zbytečné.

Nebezpečné postřehy

-nikdy neberte piko stříkačkou !
rychleji se na to zvyká a moc špatně se odvyká, je to velmi nebezpečné i pokud
jde o AIDS, navíc to už dnes opravdu není v módě
-piko přebije alkohol
nesmí ho být ovšem příliš; vypadá to jako zajímavé vystřízlivění
-piko postaví na nohy i hodně vyhuleného člověka
-na piku se dá vypít neuvěřitelné množství alkoholu
tohle je hodně nebezpečné, nedá se odhadnout míra opilosti
-na piku se dá vyhulit hodně jointů
je to ovšem úplně zbytečné, protože působí vždy jen několik málo minut
-po skončení účinků pervitinu se projeví ostatní zkonzumované drogy
především alkohol
-na piku je každý výborný řidič
a současně je to velmi nebezpečné, odhad vlastních schopností je mim
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (223)
Zobrazit starší komentáře

201 Jana Jana | 24. října 2012 v 23:08 | Reagovat

http://www.nezavislost.eu/

202 karel karel | E-mail | 17. listopadu 2012 v 21:13 | Reagovat

Dneska jsem se poprve přestřelil a jako fakt to už nechci zažit!!!tři hodiny jsem myslel,že chcipnu a navic měl halucinace jako prase....fak to nechci ani slišet!!! Jen co dofrčim tak jdu k doktorovy pač to co se mi dneska stalo je hardcore[106]:

203 karel karel | E-mail | 17. listopadu 2012 v 21:59 | Reagovat

Ten stav co jsem rano pustil do žily byl neuvěřitelny. Okamžitě jsem se zakuckal a pak jsem dostal do hlavy hukot a šum .potom hned přišly halucinace a pocit že omdlim.nebyl jsem schopen nic kloudneho udělat protože jsem se začal třast a motat.hned sem věděl,že je zle jen sem se modlyl at to rozchodim a nezkolabuji..po hodině jsem už fakt chtěl at se to uklidni protože to co jsem prožival bylo huste,krasne,nebezpečne a krute zaroven...už jsem pernik značně zneužil ale tato zkušenost mi řekla vše...z 15 čarek vody mi stouplo v setě na 30 a to už jsem zbytek nechal v sačku .... At se jako nepřejedu a stejně jsem se přetěpal ...lidi neberte to...dal jsem za to 200,- a už to fakt nechci..radši si smotnu špeka..

204 Milo Milo | 17. prosince 2012 v 7:09 | Reagovat

Jste sobecke kusy sracek, at vam vypadaj zuby a prelame se nos fetky smradlavy a ty vymasteny pice, co tu pisou jak v 16 davaj Pervitin, to musi byt krasavice, rozskrabana drzka, vyhubla jak mrtvola, libovka, chudaci rodice.

205 palič palič | 5. února 2013 v 20:29 | Reagovat

Je to fakt hnus lidi číst to tady...i já jsem docela velký hulič a dodneška jsem si dával sem tam i tu zmíňěnou sračku,ale poté co jsem si tu přečetl vaše příběhy...je mi vás líto...i já jsem svým způsobem tvrdohlavý parchant a proto říkám vám a hlavně sobě že to SERU!!!Chci hlavně poděkovat za vaše pravdivé příběhy,které mi otevřely oči...a ty mladé holky ať se nad sebou zamyslí...Hodně síly vám přeju všem

206 džejkob džejkob | E-mail | Web | 19. června 2013 v 20:22 | Reagovat

kde autor vzal, to ze je cistota pervitinu 5%?? ano, kdyz si ho koupite na nadrazi, nebo od smazky, tak jo..ja snupu kvalitku...nevim jak vy

207 nezkušená nezkušená | E-mail | 27. srpna 2013 v 13:40 | Reagovat

ahoj! poprvé jsem úderem půlnoci vyzkoušela pervitin. byl to NEváženej půlgram... rozdělila jse to na 4 dávky.. druhá byla ve 4ráno a před cvílí další. hrozně mi tluče srdce mám úplně ledový ruce a nohy... udělaly se mi slabě růžový fleky hlavně na stehnech... je to normální? hodně piju,,,dík za radu R,

208 Valerij Valerij | E-mail | 12. září 2013 v 14:10 | Reagovat

Caute. Ja som to bral 1 rok kazdy den. Bolo to super, ale potom to prišlo, Predavkovanie. Bolo my zle 4 dni. Bolo to peklo na zemi. To som nejako prezil a som sa uvedomil.Sekol som s tym z jedneho dna na druhy. Mal som 2 tyzdne dost dobre abstaky, 2 mesiace som nevyliezal z domu, len do prace a spet. Dostal som sa z toho sam, bez akejkolvek pomoci. Nie je to lahke, to vam hovorim.

209 debora12 debora12 | 7. dubna 2014 v 18:09 | Reagovat

Lutujem vas vsetkych smazky sproste

210 debora12 debora12 | 7. dubna 2014 v 18:18 | Reagovat

To sa nevidite v zrkadle??kazdy sa z vas smeje a co vasi rodicia na tych nemyslite?viete si predstavit ako ich to trapi !!! Skuste sport alebo neco ine vsak ja som nemala nic skoro som bola fetacka ale som sa uvedomila bolo to tazke ale nepodlahla som tomu a terazz mi je suprrrr.

211 yamaha yamaha | E-mail | 16. dubna 2014 v 6:28 | Reagovat

Ahoj vsem. Jsem velmi svatecni uzivatel "p" nebo "e" ale nemam kde sehnat. Pomuzete mi nekdo?? Info na teamyamaha@email.cz Dik moc..

212 tn.cz tn.cz | E-mail | 19. května 2014 v 20:11 | Reagovat

Praha ranec sumec volat jen me je toho hado resime hrotime cislo 722146020

213 yamaha yamaha | E-mail | 23. června 2014 v 8:33 | Reagovat

Cauky stale a stale poptavam... Ecko, mdma, mefedron.. Diky, piste na mail..

214 pája pája | 13. dubna 2015 v 13:20 | Reagovat

jak si můžete takhle ničit život,je hnus co tu čtu,bože lidi vzpamatuj te se to se tak nudíte že berete drogy fuj....nebaví vá š žít,probud te se ....a přestante stím

215 Lena Lena | E-mail | 30. dubna 2015 v 21:38 | Reagovat

Chci koupit pervitin...

216 lena lena | E-mail | 18. července 2015 v 11:32 | Reagovat

Kdo mi může prodat pište osopyrtah@seznam.cz

217 Luca Luca | E-mail | 10. srpna 2015 v 9:04 | Reagovat

Schánim peří nebo něco na tento způsob Východní Čechy.

218 Hanule Hanule | E-mail | 30. září 2015 v 19:23 | Reagovat

Sháním piko, jen kvalitně a na stálý odběr. Jihomoravský kraj, ale můžu i dojet. do mailu annekochen@email.cz

219 miloš miloš | E-mail | 29. listopadu 2015 v 13:35 | Reagovat

Koupím jen vážně olomouc přerov dlouhodobá spolupráce. Napiš spěchám 602774839 dobbrodruh@email.cz

220 Klára Klára | 14. prosince 2015 v 19:30 | Reagovat

Prodám pervitin,v jakémkoliv množství,čím víc tím líp. Kdykoliv volejte na tel: 735 872 187 jsem z brna

221 kvalita kvalita | E-mail | 24. ledna 2016 v 16:18 | Reagovat

Skutrčně chcete??? Tak napište dobbrodruh@email.cz

222 crone crone | E-mail | 30. srpna 2016 v 5:34 | Reagovat

Ahoj, koupim piko, nejlépe krystal. Pouze hradec králové a okolí. crone@email.cz

223 JazonCeach JazonCeach | E-mail | 23. ledna 2017 v 20:04 | Reagovat

viagra total posts
http://viagra-withoutdoctorprescriptions.org - viagra without a doctor prescription
  discounted viagra tablets
<a href="http://viagra-withoutdoctorprescriptions.org">viagra without a doctor
</a> - viagra and viagra
viagra dosage for bph guests

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama