PERVITIN

4. listopadu 2006 v 12:14 | Mrs.Armstrong |  Drogy

Pervitin

  • znám také jako piko, peří, perník, péčko, speed

Pervitin se řadí mezi stimulanty, tudíž podporuje produkci dopaminu, který dává pocit nabití energií. Proto se často užívá na tanečních parties, kde díky němu vydržíte protancovat celou noc. Také potlačuje chuť k jídlu (diety) - často ho užívali modelky, anorektičky....
Účinek (při polykání nebo šňupání) začíná lechtáním ve střevech, poté přichází nával energie... skřípání + drkotání zubů,, pocit jistoty, euforie a nutkání sdělovat krásné věci.

!!!ALE!!!!

2. den se uživatel cítí vyčerpaný, v depresi, unavený, někdy bývá dokonce agresivní.

"speed si zítra vezme zpět to, co dal dnes"

Nebezpečí pervitinu spočívá v tom, že při delším užívání se objevuje toxická psychoza, paranoia (představy "všichni se mě snaží dostat" = pocity pronásledování) - tudíž se z člověka stane totální psycho a to za perník vážně nestojí

Jako další alarmující fakt mi přijde, že čistota pervitinu je zhruba 5%, tudíž zbylých 95% dávky tvoří křída, sklo a jiná "svinstva".

Pamatuj, že:
  • braní pervitinu způsobuje toxickou psychozu
  • pervitin bývá často následován heroinem
  • je často pokoutní výrobou znečištěn a obsahuje látky, které tě mohou těžce poškodit
  • kontakt s výrobci a prodejci pervitinu tě může snadno dostat do pěkného maléru se zákonem
  • pervitin může zvyšovat úzkost či agresivitu

Pervitin a jeho účinky

Ilustrační foto / Foto: sxc Ilustrační foto / Foto: sxc Ilustrační foto / Foto: sxc Lekarna-Epicentrum.cz Kosmetika-Epicentrum.cz Elektro-Epicentrum.cz Pervitin je stimulační drogou pocházející z Číny. Velký rozmach zažil pervitin v tehdejším Československu, kdy byl používán vojáky pro maximum sil a současném otupění smyslu sebezáchovy. Dozvíte se o účincích pervitinu, nebezpečnosti předávkování... Reklama

Účinky pervitinu

Pervitin patří mezi stimulační drogy, to znamená, že člověk má pocit, jakoby měl více sil, víc energie, odpadává únava. Pod vlivem pervitinu je člověk schopen vyšších výkonů skoro ve všech oblastech. Pervitin má vlastně podobné účinky kokainu.
Pervitin je zástupcem širší skupiny amfetaminových drog, resp. derivátů základní stimulační látky - amfetaminu.

Pervitin je silně návykový

Závislost na pervitinu bývá velmi častá a těžká - pervitin způsobuje psychickou závislost. Provází ji stihomam (závislý má neustále pocit, že je sledován, kontroluje veškerý pohyb na ulici, v okolí, neustále má z něčeho strach).
Psychická závislost se nesmí podceňovat. Každý si říká, že to jen zkusí a nemůže se mu nic stát. Pravda je, že pokud se mu rovnou při tom prvním vyzkoušení nepodaří zažít peklo, pak to jistě dříve nebo později zkusí znovu a do psychické závislosti se dostane. Potom přichází vždy období, kdy člověk "frčí".
V praxi to vypadá tak, že si pervitin dává nejprve občas při různých vhodných příležitostech a přitom tvrdí, že má všechno pod kontrolou (je o tom přesvědčen). Snaží se to obvykle tvrdit i svým známým, kteří jsou do situace zasvěceni. Pokud tito známí sami neberou, pak mu samozřejmě nevěří a obvykle se mu snaží vysvětlit realitu. Dotyčný ovšem má důvěru sám v sebe a nedá si poradit, protože podle něj je vše pod kontrolou. Dříve nebo později dochází k odcizení od bývalých přátel.

Příměsové látky pervitinu

Pervitin je nabízen k prodeji za cenu kolem 800 až 1000 Kč za gram (10 až 15 běžných dávek). Již prostým pohledem, bez nutnosti chemické analýzy, je ale často patrno, že se nejedná o čistý produkt . Nejrůznější zabarvení produktu do žluta či fialova svědčí o příměsích jodu či jiných látek, tedy o nedokonalém čištění nebo o tom, že konečného produktu vůbec nebylo dosaženo a je nabízen pouhý "mezistupeň".

Stupně závislosti a riziko poškození organismu

Riziko poškození organismu nečistými drogami je zvyšováno tím, že velká většina začátečníků volí na základě příkladu jako cestu první aplikace vpich do žíly. Po požití pervitinu je člověk velmi hovorný, zvládá náročnou duševní práci (alespoň subjektivně). Závislé osoby používaly 3 až 5x denně perorálně 20 - 50 mg, při tazích se pervitin aplikoval každé dvě hodiny do žíly i několik dní při dávce 100 - 300 mg.

Předávkování pervitinem

Při chronickém zneužívání pervitinu se objevuje neklid, halucinace, psychóza. Při předávkování je pociťována těžká bolest v hrudníku a dochází k bezvědomí na 1 až 2 hodiny.
Drogy jsou zdraví velmi nebezpečné a předávkování může končit až smrtí!
Co je pervitin
Piko je typicky česká droga. Byla sice vynalezena v Číně pro vojenské účely, ale pořádně se rozmohla právě až v bývalém Českoslovesku. Číňani chtěli vyrobit látku, která by se podala vojákům před útokem a způsobila maximální vybuzení jejich sil při současném částečném otupění smyslu sebezáchovy. Z toho vyplývá, že pervitin je droga stimulační. To znamená, že člověk má pocit, jakoby měl více sil, odpadává únava. Pod jejím vlivem je schopen vyšších výkonů skoro ve všech oblastech. Její účinky by se daly přirovnat ke kokainu, který je ovšem ve srovnání s pikem sračka (kokain má slabší účinky). Nadruhou stranu je ovšem kokain daleko menší svinstvo. Je to víceméně přírodní droga, dělá se z koky - rostliny z Jižní Ameriky. Jeho cena je v České republice na černém trhu nejméně 2x vyšší než je cena domácího pervitinu. Piko se vyrábí čistě chemicky z efedrinu. Pokud je piko čisté, působí stimulačně třeba tak, že člověk pod jeho vlivem vydrží nespat nebo tančit celou noc. Problém je, když obsahuje nějaké příměsy, což skoro vždy obsahuje. Vzhledem k tomu, že je to zakázaná droga, není možné jí koupit legálně a tak se rozšiřuje od zdroje přes další lidi až ke koncovému zákazníkovi. Během své cesty získá celou řadu příměsí (prakticky každý kdo s ním přijde do styku si odsype trochu pro svou potřebu a odsypané množství doplní jinou látkou). Všechny příměsy jsou nežádoucí. Ve výsledku pak právě tyto přidané látky mohou způsobit deprese a jiné velmi nepříjemné stavy jak v průběhu působení drogy tak po skončení.

Dávkování
Jak už tady bylo řečeno, umí piko člověka povzbudit a to hodně. Ovšem taky strašně moc záleží na dávce. Prakticky u každého člověka je to trochu jiné. Záleží na mnoha věcech jako je například míra únavy. Obecně je ale důležité vědět, že větší množství nepovzbudí přímo úměrně více. Naopak. Když se to přežene, přichází místo oživení stav útlumu, ale doprovázený velkou srdeční aktivitou. Je to docela nepříjemný a někdy i nebezpečný stav. Slengově říká, že se člověk překopnul. Překopnutí pikem je vůbec blbá věc. Především čas, který měl být využit naplno je naopak zcela ztracen na druhou stranu v době kdy by se už chtělo odpočívat přichází nástup pika naplno a odpočinek je vyloučen. Je to teda úplně naopak a obvykle přesně tak, jak se to vůbec nehodí. Když se to přežene moc a ještě se přidají další nečekané okolnosti jako je slabost srdce, může to skončit i v nemocnici na jednotce intenzivní péče s trvalými následky. Takže na tohle fakt bacha, opravdu znám člověka, kterému se tohle podařilo. Obecně nelze dávkování doporučit, ale většinou stačí tzv. "kilovka".

Návyk
Další nebezpečí hrozí v jeho návykovosti. Piko nezpůsobuje fyzickou závislost jako heroin, ale psychickou. Vysvětlím zásadní rozdíl. U psychické závislosti se člověk bez drogy cítí nemožný, unavený, nudný, vybitý - jak kdo. Ale je to jen pocit, který ho vlastně žene si drogu sehnat. U fyzické závislosti je to o moc horší. Tam jsou stavy bez drogy provázeny opravdovými silnými bolestmi. Motivace sehnat si drogu a zbavit se tak bolestí je daleko vyšší. Ale ani ta psychická závislost se nesmí podceňovat. Každý si říká, že to jen zkusí a nemůže se mu nic stát. Pravda je, že pokud se mu rovnou při tom prvním vyzkoušení nepodaří zažít peklo, pak to jistě dříve nebo později zkusí znovu a do psychické závislosti se dostane. Stane se to opravdu skoro každému, nezvládne to nikdo. Potom přichází vždy období, kdy člověk "frčí". V praxi to vypadá tak, že si piko dává nejprve občas při různých vhodných příležitostech. Sám sobě přitom tvrdí, že má všechno pod kontrolou. Snaží se to obvykle tvrdit i svým známým, kteří jsou do situace zasvěceni. Pokud tito známí sami v piku nefrčí, pak mu samozřejmě nevěří a obvykle se mu snaží vysvětlit, že to s ním jde zkopce. Dotyčný ovšem má důvěru sám v sebe a nedá si poradit, protože podle něj je vše pod kontrolou. Dříve nebo později dochází k odcizení od bývalých přátel a člověk si nachází přátele nové. Ti jsou v piku stejně angažováni a tak mají hodně společných zájmů. Na první pohled se může zdát (a to někdy i velmi dlouhou dobu), že noví známí jsou lepší než ti staří. Jsou cool, upřímní, žijí naplno a nebojí se života si užívat. Po nějaké době však pravda stejně vyjde na povrch. Přichází zjištění, že nové přátele vlastně vůbec nezajímá jiný člověk, ale jenom právě piko. K takovému poznání dochází nejčastěji ve chvílích, kdy není dost drogy pro všechny a nejlepší přítel vysmahne všechno. Potom je moc dobré mít možnost vrátit se ke starým známým, kteří si sice budou nějakou dobu dělat legraci, ale nakonec se ukážou jako opravdoví přátelé. Ani pak ale není vyhráno, piko je droga zákeřná a tak je nutné se s ní naučit žít.

Proč je to tak
Ono to vlastně ani tak složité není. Když si člověk vezme piko poprvé, překračuje tím vlastně nějakou pomyslnou hranici všednosti. Všichni víme, že piko je nelegální droga narozdíl od alkoholu. S první lajnou se tak člověk dostává na druhou stranu, tam, kam se nesmí. A když už jsme někde, kde být nesmíme, tak už je vcelku jedno, co tam děláme a nemusí se to právě slučovat s normálním chováním. Když se to ještě umocní účinkem pika jako speedu, tak je o zážitky postaráno. Ať už se stane cokoli, prakticky vždycky je to něco, co není možné zažít v obyčejném životě. Potom vypadá obyčejný život plný mantinelů a pravidel dost nudně. Staré záliby působí jako pouhý způsob zabíjení času. A je tady hned chuť dát si další čáru a vyskočit ze všednosti do života rozjetého na plný plyn. Časem pak začne být normální život úplně nudný a ten kdysi pořádně rozjetý život se stává docela obyčejný. Člověk si prostě na tu rychlost zvykne. Rychleji než na piku to nejde, takže jsou jen dvě možnosti. Jedna je s tím úplně seknout a vrátit se do normálu, druhá vede do pekla přes heroin. Návrat zpátky není nijak zvlášť těžký, pokud existují staří přátelé, je to jednodušší. Tohle popsané období života trvá různě, od jednoho do tří let (ale i více, ale i méně). Já osobně si toho z té doby moc nepamatuji.

Co piko dává
To je dost jednoduché. Hromadu zážitků, které by jinak nebylo možné zažít. Někdy i hodně nových známých, většinou dost zajímavých lidí. Změnu pohledu na všechno a s tím související přehodnocení žebříčku hodnot. Toto jsou nezanedbatelné věci.

Co za to
Toho je dost. Především ztráta někdejší naivity; jinak řečeno, už nikdy to potom nebude takové jako to bývalo. Ani když všechno po čase dobře dopadne a vrátí se do normálních kolejí, jako před tím už to nebude. Je tady současně velké riziko, že to dobře nedopadne.

Co neumí
Hodně lidí si poprvé od pika slibuje víc. Ono těch informací oficiálně moc není a kamarádi mohou informovat zkresleně. Takže od pika nikdo nemůže čekat žádné změněné stavy vědomí. Žádné halucinace, žádná euforie (no možná úplně poprvé ano) a hlavně žádná zvlášť veselá nálada. Na tohle jsou dobré úplně jiné drogy jako v Anglii velmi oblíbená, u nás velmi drahá, extáze. Drsnější než extáze je trip, to už je ale spíš šamanismus a hodí se také více k rituálům. Piko taky neumí nic co umí tráva. Piko je pouze speed, jediné co umí je povzbuzení organizmu.

Na co si dát pozor
Především na piko. Pokud už jste ho měli, pak asi víte, že je dobré mít žvýkačku a současně se hlídat, aby ráno nebolela celá pusa. Pokud nechcete být pro své okolí moc otravní, je dobré si dát pozor na moc keců a občas někoho pustit ke slovu. Je obvzlášť důležité dávat si pozor na záseky, jinak se z jednoho místa nehnete za celou noc. Při tanci je dobré se aspoň trochu kontrolovat a občas si dát krátkou pauzu, aby jste mohli ráno odejít po svých. Druhý den je obvykle pekelný, je to daň za piko. Také se moc nedoporučuje kombinovat další drogy s pikem. Je životně nebezpečné ráno po piku skočit do vany s horkou vodou.

Poznámka:
Současně je nutno poznamenat, že v okamžiku, kdy se naučíme tyto zásady dodržovat, už nejsme na piku tak svobodní a hlídáme se, což přesně jsme nechtěli - jsme tam, kde jsme byli před tím a piko je zbytečné.

Nebezpečné postřehy

-nikdy neberte piko stříkačkou !
rychleji se na to zvyká a moc špatně se odvyká, je to velmi nebezpečné i pokud
jde o AIDS, navíc to už dnes opravdu není v módě
-piko přebije alkohol
nesmí ho být ovšem příliš; vypadá to jako zajímavé vystřízlivění
-piko postaví na nohy i hodně vyhuleného člověka
-na piku se dá vypít neuvěřitelné množství alkoholu
tohle je hodně nebezpečné, nedá se odhadnout míra opilosti
-na piku se dá vyhulit hodně jointů
je to ovšem úplně zbytečné, protože působí vždy jen několik málo minut
-po skončení účinků pervitinu se projeví ostatní zkonzumované drogy
především alkohol
-na piku je každý výborný řidič
a současně je to velmi nebezpečné, odhad vlastních schopností je mim
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (608)
Zobrazit starší komentáře

501 Charlesincob Charlesincob | E-mail | Web | 24. května 2017 v 8:13 | Reagovat

q <a href= http://cialisdrd.com >drd</a> human <a href=http://cialisdrd.com>cialis drd</a>

502 Bruceetest Bruceetest | E-mail | Web | 24. května 2017 v 8:29 | Reagovat

f <a href= http://cialisrgb.com >cialis price</a> friend http://cialisrgb.com give

503 Charlesincob Charlesincob | E-mail | Web | 24. května 2017 v 9:19 | Reagovat

x <a href= http://paydayloansrgb.com >payday loans no credit check</a> feet <a href=http://paydayloansrgb.com>rgbpaydayloans</a>

504 DonaldGlori DonaldGlori | E-mail | Web | 24. května 2017 v 11:03 | Reagovat

c <a href= http://personalloansrgb.com >bad credit personal loan</a> cried http://personalloansrgb.com spot

505 Charlesincob Charlesincob | E-mail | Web | 24. května 2017 v 12:10 | Reagovat

m <a href= http://personalloansrgb.com >personal loans online</a> strength <a href=http://personalloansrgb.com>rgb 3000</a>

506 DonaldGlori DonaldGlori | E-mail | Web | 24. května 2017 v 12:14 | Reagovat

g <a href= http://femaleviagrargb.com >viagra rgb</a> perhaps <a href=http://femaleviagrargb.com>viagra rgb</a>

507 DonaldGlori DonaldGlori | E-mail | Web | 24. května 2017 v 13:25 | Reagovat

o <a href= http://femaleviagrargb.com >female viagra</a> white http://femaleviagrargb.com easily

508 Charlesincob Charlesincob | E-mail | Web | 24. května 2017 v 13:40 | Reagovat

t <a href= http://femaleviagrargb.com >generic viagra</a> but http://femaleviagrargb.com name

509 Charlesincob Charlesincob | E-mail | Web | 24. května 2017 v 14:58 | Reagovat

j <a href= http://viagradrd.com >drd</a> them http://viagradrd.com boy

510 Bruceetest Bruceetest | E-mail | Web | 24. května 2017 v 15:55 | Reagovat

j <a href= http://paydayloansrgb.com >rgbpaydayloans</a> head http://paydayloansrgb.com dress

511 DonaldGlori DonaldGlori | E-mail | Web | 24. května 2017 v 16:27 | Reagovat

f <a href= http://cialisdrd.com >drd</a> resolved http://cialisdrd.com last

512 Bruceetest Bruceetest | E-mail | Web | 24. května 2017 v 16:59 | Reagovat

u <a href= http://viagradrd.com >buy generic viagra online</a> play http://viagradrd.com silent

513 Charlesincob Charlesincob | E-mail | Web | 24. května 2017 v 17:33 | Reagovat

e <a href= http://viagradrd.com >viagra drd</a> feeling <a href=http://viagradrd.com>viagra drd</a>

514 Charlesincob Charlesincob | E-mail | Web | 24. května 2017 v 18:51 | Reagovat

g <a href= http://paydayloansrgb.com >payday loans direct lenders</a> only http://paydayloansrgb.com tone

515 DonaldGlori DonaldGlori | E-mail | Web | 24. května 2017 v 20:27 | Reagovat

d <a href= http://viagradrd.com >viagra</a> passing <a href=http://viagradrd.com>viagra pills coupons</a>

516 Bruceetest Bruceetest | E-mail | Web | 24. května 2017 v 21:18 | Reagovat

e <a href= http://femaleviagrargb.com >female viagra for women</a> public http://femaleviagrargb.com asked

517 Bruceetest Bruceetest | E-mail | Web | 24. května 2017 v 22:22 | Reagovat

u <a href= http://cialisdrd.com >cialis online</a> floor <a href=http://cialisdrd.com>cialis online</a>

518 MatthewMom MatthewMom | E-mail | Web | 25. května 2017 v 8:30 | Reagovat

h <a href= http://viagrasmg.com >buy generic viagra</a> mouth <a href=http://viagrasmg.com>generic viagra online</a>

519 GeraldLah GeraldLah | E-mail | Web | 25. května 2017 v 10:46 | Reagovat

p <a href= http://cialissmg.com >cialis generic</a> around http://cialissmg.com places

520 MatthewMom MatthewMom | E-mail | Web | 25. května 2017 v 11:39 | Reagovat

k <a href= http://sildenafilsmg.com >sildenafil actavis</a> settled <a href=http://sildenafilsmg.com>buy sildenafil online</a>

521 Williamulcex Williamulcex | E-mail | Web | 25. května 2017 v 12:09 | Reagovat

s <a href= http://sildenafilsmg.com >sildenafil tablets</a> getting http://sildenafilsmg.com secret

522 MatthewMom MatthewMom | E-mail | Web | 25. května 2017 v 13:45 | Reagovat

g <a href= http://viagrasmg.com >cheap viagra online</a> knowing http://viagrasmg.com wrote

523 GeraldLah GeraldLah | E-mail | Web | 25. května 2017 v 14:40 | Reagovat

u <a href= http://sildenafilsmg.com >sildenafil 100mg erfahrungsberichte</a> colour http://sildenafilsmg.com sake

524 MatthewMom MatthewMom | E-mail | Web | 25. května 2017 v 14:48 | Reagovat

q <a href= http://sildenafilsmg.com >sildenafil citrate 100mg</a> floor <a href=http://sildenafilsmg.com>sildenafil 50 mg</a>

525 MatthewMom MatthewMom | E-mail | Web | 25. května 2017 v 15:51 | Reagovat

c <a href= http://cialissmg.com >cialis coupon</a> afraid <a href=http://cialissmg.com>cialis generic</a>

526 Williamulcex Williamulcex | E-mail | Web | 25. května 2017 v 15:57 | Reagovat

o <a href= http://sildenafilsmg.com >sildenafil</a> such <a href=http://sildenafilsmg.com>sildenafil</a>

527 GeraldLah GeraldLah | E-mail | Web | 25. května 2017 v 18:27 | Reagovat

q <a href= http://viagrasmg.com >viagra online</a> stop <a href=http://viagrasmg.com>order viagra</a>

528 GeraldLah GeraldLah | E-mail | Web | 25. května 2017 v 20:58 | Reagovat

s <a href= http://sildenafilsmg.com >sildenafil 100mg erfahrungsberichte</a> ladies http://sildenafilsmg.com heard

529 MatthewMom MatthewMom | E-mail | Web | 25. května 2017 v 23:13 | Reagovat

f <a href= http://paydayloansnln.com >payday loans</a> point http://paydayloansnln.com arm

530 GeraldLah GeraldLah | E-mail | Web | 25. května 2017 v 23:26 | Reagovat

j <a href= http://cialissmg.com >cialissmg</a> speak <a href=http://cialissmg.com>cialis 20mg</a>

531 GeraldLah GeraldLah | E-mail | Web | 26. května 2017 v 0:40 | Reagovat

x <a href= http://viagraric.com >generic viagra</a> may http://viagraric.com let

532 RobertJaisy RobertJaisy | E-mail | Web | 27. května 2017 v 10:13 | Reagovat

b <a href= http://cialisgrn.com >buy generic cialis</a> seen http://cialisgrn.com ye

533 Kevinkeepe Kevinkeepe | E-mail | Web | 27. května 2017 v 10:29 | Reagovat

m <a href= http://paydayloansgrn.com >payday loans</a> pain http://paydayloansgrn.com run

534 RobertJaisy RobertJaisy | E-mail | Web | 27. května 2017 v 12:18 | Reagovat

r <a href= http://cialisgrn.com >buy cialis</a> lost <a href=http://cialisgrn.com>cialis online</a>

535 RalphPhito RalphPhito | E-mail | Web | 27. května 2017 v 13:44 | Reagovat

f <a href= http://viagragrn.com >generic viagra</a> second http://viagragrn.com public

536 Kevinkeepe Kevinkeepe | E-mail | Web | 27. května 2017 v 15:41 | Reagovat

v <a href= http://paydayloansgrn.com >payday loans</a> attention http://paydayloansgrn.com can

537 RalphPhito RalphPhito | E-mail | Web | 27. května 2017 v 16:22 | Reagovat

t <a href= http://viagragrn.com >buy generic viagra</a> mean <a href=http://viagragrn.com>generic viagra</a>

538 RobertJaisy RobertJaisy | E-mail | Web | 27. května 2017 v 17:29 | Reagovat

l <a href= http://cialisgrn.com >buy generic cialis</a> set http://cialisgrn.com if

539 RalphPhito RalphPhito | E-mail | Web | 27. května 2017 v 17:41 | Reagovat

s <a href= http://viagragrn.com >generic viagra</a> perhaps <a href=http://viagragrn.com>buy viagra online</a>

540 Kevinkeepe Kevinkeepe | E-mail | Web | 27. května 2017 v 18:18 | Reagovat

u <a href= http://paydayloansgrn.com >instant payday loans</a> worst <a href=http://paydayloansgrn.com>payday loans online</a>

541 RobertJaisy RobertJaisy | E-mail | Web | 27. května 2017 v 18:31 | Reagovat

d <a href= http://cialisgrn.com >cheap cialis</a> sister <a href=http://cialisgrn.com>generic cialis</a>

542 RobertJaisy RobertJaisy | E-mail | Web | 27. května 2017 v 19:33 | Reagovat

o <a href= http://cialisgrn.com >cialis</a> this http://cialisgrn.com heard

543 Kevinkeepe Kevinkeepe | E-mail | Web | 27. května 2017 v 19:35 | Reagovat

p <a href= http://paydayloansgrn.com >payday loans online</a> line http://paydayloansgrn.com ever

544 Kevinkeepe Kevinkeepe | E-mail | Web | 27. května 2017 v 20:53 | Reagovat

a <a href= http://paydayloansgrn.com >instant payday loans</a> opposite <a href=http://paydayloansgrn.com>payday loans no credit check</a>

545 Kevinkeepe Kevinkeepe | E-mail | Web | 27. května 2017 v 22:10 | Reagovat

e <a href= http://paydayloansgrn.com >payday loans no credit check</a> earth http://paydayloansgrn.com said

546 RobertJaisy RobertJaisy | E-mail | Web | 27. května 2017 v 22:42 | Reagovat

r <a href= http://cialisgrn.com >buy generic cialis</a> exactly http://cialisgrn.com nobody

547 RalphPhito RalphPhito | E-mail | Web | 28. května 2017 v 0:22 | Reagovat

v <a href= http://viagragrn.com >viagra</a> pray <a href=http://viagragrn.com>buy viagra</a>

548 RobertJaisy RobertJaisy | E-mail | Web | 28. května 2017 v 0:47 | Reagovat

d <a href= http://cialisgrn.com >cialis online</a> keep http://cialisgrn.com arrived

549 Kevinkeepe Kevinkeepe | E-mail | Web | 28. května 2017 v 0:47 | Reagovat

w <a href= http://paydayloansgrn.com >online payday loan</a> field <a href=http://paydayloansgrn.com>payday loans no credit check</a>

550 RobertJaisy RobertJaisy | E-mail | Web | 28. května 2017 v 1:50 | Reagovat

s <a href= http://cialisgrn.com >buy cialis online</a> private <a href=http://cialisgrn.com>buy generic cialis</a>

551 RalphPhito RalphPhito | E-mail | Web | 28. května 2017 v 7:01 | Reagovat

e <a href= http://viagragrn.com >cheap viagra</a> added http://viagragrn.com expected

552 JamesbeS JamesbeS | E-mail | Web | 28. května 2017 v 9:38 | Reagovat

j <a href= http://viagrapow.com >buy viagra online</a> surely http://viagrapow.com sound

553 Josephfaf Josephfaf | E-mail | Web | 28. května 2017 v 10:02 | Reagovat

f <a href= http://lyricapow.com >buy lyrica</a> captain <a href=http://lyricapow.com>buy lyrica online</a>

554 JamesbeS JamesbeS | E-mail | Web | 28. května 2017 v 10:58 | Reagovat

h <a href= http://lyricapow.com >lyrica medication</a> uncle <a href=http://lyricapow.com>buy lyrica online</a>

555 Josephfaf Josephfaf | E-mail | Web | 28. května 2017 v 11:05 | Reagovat

r <a href= http://modafinilpow.com >provigil coupon</a> church <a href=http://modafinilpow.com>provigil generic</a>

556 JamesbeS JamesbeS | E-mail | Web | 28. května 2017 v 16:12 | Reagovat

g <a href= http://cialispow.com >generic cialis</a> burst http://cialispow.com foot

557 Josephfaf Josephfaf | E-mail | Web | 28. května 2017 v 16:16 | Reagovat

e <a href= http://lyricapow.com >lyrica</a> my http://lyricapow.com degree

558 Josephfaf Josephfaf | E-mail | Web | 28. května 2017 v 17:18 | Reagovat

b <a href= http://cialispow.com >buy cialis</a> presence http://cialispow.com are

559 Josephfaf Josephfaf | E-mail | Web | 28. května 2017 v 18:20 | Reagovat

j <a href= http://zithromaxpow.com >zithromax</a> sea http://zithromaxpow.com ma'am

560 Josephfaf Josephfaf | E-mail | Web | 28. května 2017 v 19:23 | Reagovat

e <a href= http://cialispow.com >buy generic cialis</a> feelings <a href=http://cialispow.com>cialis</a>

561 Josephfaf Josephfaf | E-mail | Web | 28. května 2017 v 20:25 | Reagovat

l <a href= http://propeciapow.com >buy propecia</a> strange http://propeciapow.com opinion

562 Josephfaf Josephfaf | E-mail | Web | 28. května 2017 v 22:30 | Reagovat

i <a href= http://modafinilpow.com >provigil generic</a> servants <a href=http://modafinilpow.com>provigil cost</a>

563 Josephfaf Josephfaf | E-mail | Web | 29. května 2017 v 1:40 | Reagovat

s <a href= http://propeciapow.com >finasteride online</a> 'em http://propeciapow.com almost

564 Josephfaf Josephfaf | E-mail | Web | 29. května 2017 v 3:46 | Reagovat

r <a href= http://propeciapow.com >propecia for sale</a> ways http://propeciapow.com remained

565 Derricksom Derricksom | E-mail | Web | 29. května 2017 v 6:07 | Reagovat

a <a href= http://viagragas.com >buy viagra</a> talking <a href=http://viagragas.com>buy viagra</a>

566 Derricksom Derricksom | E-mail | Web | 29. května 2017 v 7:09 | Reagovat

o <a href= http://viagragas.com >buy generic viagra</a> grave <a href=http://viagragas.com>buy viagra</a>

567 Aurelioapozy Aurelioapozy | E-mail | Web | 29. května 2017 v 7:27 | Reagovat

w <a href= http://paydayloansgas.com >instant payday loans</a> that's <a href=http://paydayloansgas.com>payday loans near me</a>

568 Derricksom Derricksom | E-mail | Web | 29. května 2017 v 9:12 | Reagovat

z <a href= http://viagragas.com >buy cheap viagra</a> those <a href=http://viagragas.com>viagra online</a>

569 Derricksom Derricksom | E-mail | Web | 29. května 2017 v 10:14 | Reagovat

v <a href= http://viagragas.com >buy viagra online</a> pretty http://viagragas.com read

570 Leonelted Leonelted | E-mail | Web | 29. května 2017 v 10:44 | Reagovat

w <a href= http://cialisgas.com >order generic cialis</a> under http://cialisgas.com off

571 Derricksom Derricksom | E-mail | Web | 29. května 2017 v 15:24 | Reagovat

e <a href= http://viagragas.com >buy viagra online</a> according <a href=http://viagragas.com>buy generic viagra</a>

572 Derricksom Derricksom | E-mail | Web | 29. května 2017 v 16:26 | Reagovat

c <a href= http://viagragas.com >buy generic viagra</a> either <a href=http://viagragas.com>generic viagra online</a>

573 Leonelted Leonelted | E-mail | Web | 29. května 2017 v 19:56 | Reagovat

e <a href= http://cialisgas.com >generic cialis online</a> cause http://cialisgas.com journey

574 Online Loans Online Loans | E-mail | Web | 11. ledna 2018 v 18:49 | Reagovat

online loans <a href="https://loan.us.org">payday loan</a> direct lender loans <a href=https://loan.us.org>cash loans</a>

575 A Payday Loan A Payday Loan | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 6:47 | Reagovat

payday loans direct lender <a href="https://loansforbadcredit.us.org">loans for bad credit</a> bad credit loans <a href=https://loansforbadcredit.us.org>tribal loans for bad credit</a>

576 Loans Online Loans Online | E-mail | Web | 17. ledna 2018 v 16:51 | Reagovat

cash advance loans <a href="https://cashadvanceloan.us.com">cash loans online</a> payday vr <a href=https://cashadvanceloan.us.com>advance cash</a>

577 Quick Loan Quick Loan | E-mail | Web | 18. ledna 2018 v 7:45 | Reagovat

best online loans instant approval <a href="https://loansonline.us.com">easy money payday loan</a> loans online <a href=https://loansonline.us.com>online personal loans</a>

578 Loan Cash Loan Cash | E-mail | Web | 19. ledna 2018 v 2:58 | Reagovat

payday loan <a href="https://paydayloan.us.org">faxless payday loan</a> payday loan <a href=https://paydayloan.us.org>no fax payday loan</a>

579 MArty MArty | 20. ledna 2018 v 7:07 | Reagovat

[1]: no kamo ja to žeru každy den a je mi fajn

580 hvxcjb hvxcjb | E-mail | 23. ledna 2018 v 15:13 | Reagovat

Dobrý den. Sháníme nového dodavatele pervitinu. Jen vážní zájemci. leviathan666@post.cz

581 Assignments Help Assignments Help | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 5:05 | Reagovat

essay writing <a href="https://essaywriting.us.com">essay writing</a> writing essay <a href=https://essaywriting.us.com>essay writing</a>

582 Online Lenders Online Lenders | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 9:36 | Reagovat

payday loans online <a href="https://paydayloansonline.us.org">payday loans no credit check same day</a> no credit check payday loans <a href=https://paydayloansonline.us.org>payday loans online</a>

583 Easy Payday Loan Easy Payday Loan | E-mail | Web | 27. ledna 2018 v 12:32 | Reagovat

unsecured loan <a href="https://installmentloans.us.com">loans no credit check instant approval</a> installment loans <a href=https://installmentloans.us.com>installment loans</a>

584 Buy College Essays Buy College Essays | E-mail | Web | 29. ledna 2018 v 3:36 | Reagovat

homework help <a href="https://homeworkhelp.us.com">can you help me with my homework</a> homework help <a href=https://homeworkhelp.us.com>assignment help service</a>

585 Direct Lender Loans Direct Lender Loans | E-mail | Web | 2. února 2018 v 10:58 | Reagovat

best online loans instant approval <a href="https://loansonline.us.com">online loan</a> personal loans calculators <a href=https://loansonline.us.com>loans online</a>

586 Pay Day Loans Pay Day Loans | E-mail | Web | 2. února 2018 v 11:50 | Reagovat

best debt consolidation loans approved by bbb <a href="https://personalloans.us.org">personal loans</a> consolidation loans bad credit <a href=https://personalloans.us.org>personal loans</a>

587 Homework Assignments Homework Assignments | E-mail | Web | 6. února 2018 v 9:23 | Reagovat

write my essay for me <a href="https://essays.us.com">essays online</a> essay for me <a href=https://essays.us.com>essays</a>

588 ThozasWeamp ThozasWeamp | E-mail | 30. března 2018 v 3:51 | Reagovat

viagra generic online
http://rxviagracan.com - viagra for sale for men
  viagra australia
<a href="http://rxviagracan.com">herb viagra for sale
</a> - 5mg viagra
viagra 20mg online last post

589 DavidJERSE DavidJERSE | E-mail | Web | 16. dubna 2018 v 14:13 | Reagovat

z http://mkbs.net/pharmacy/# drugs without a doctors prescription

590 vozbujdenie vozbujdenie | E-mail | Web | 20. května 2018 v 1:15 | Reagovat

MACA – To je známé afrodiziakum po staletí. To také poskytuje tělu antioxidanty a má pozitivní vliv na metabolismus a energie stejně. Jak Funguje Maxi Size. Mužské erekce jsou pravděpodobně přirozený výskyt v těle muže. To je výsledek krevních cév v těle penis, který byl naplněn vysoce okysličené krve. Ale vzhledem k oběhové problémy plynoucí z nezdravého životního stylu, hard rock erekci mít nyní stát těžké pro některé. http://vozbujdenie.com/titan-gel-na-slovensku-skutocne-recenzie-a-vysledky-ako-ho-pouzivat-a-ako-si-ho-objednat.html  Zvětšení endoskopickou metodou (bez ceny protézy) od 4000 EUR. Cena protézy – ekstenderu od 300-400 EUR. Zesilování mikrochirurgickými metodami od 3000 EUR. Také je třeba vzít v úvahu, že každá konzultace také je placená a stojí min. 33 EUR. Služby anesteziologa stojí průměrně od 300 EUR.

591 Alberthex Alberthex | E-mail | Web | 5. června 2018 v 6:56 | Reagovat

The prostate gland is central to the part of a male's the reproductive system. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The prostate related is found just as you're watching rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, it will always be really miserable and inconvenient for your patient as his urinary method is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.

Prostate infection, also known as prostatitis, is among the most common prostate-related symptom in men younger than 55 yrs . old. Infections with the prostate related are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common of most types of prostate infection. It is brought on by bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients may go through fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition associated with a particular defect inside the gland along with the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be due to trauma towards the urinary tract or by infections originating from other areas with the body. A patient may feel testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal from the prostate defect followed by making use antibiotics and NSAIDs to deal with the soreness.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% coming from all prostatitis cases; however, researchers have not even to establish the cause of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other think that intensive exercise and high lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate diet is important. These are some with the actions you can take to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for our health and wellbeing and it will also maintain your urinary track clean.

2. Some studies declare that a few ejaculations weekly will assist you to prevent prostate type of cancer.

3. Eat beef moderately. It has been shown that consuming over four meals of beef weekly will heighten the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to make certain sufficient intake of nutrients required for prostate health.

The most significant measure to take to make certain a normal prostate would be to select regular prostate health screening. If you are forty years and above, you must go for prostate examination at least one time a year.

592 AaronAppen AaronAppen | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 18:20 | Reagovat

wh0cd152346 <a href=http://lisinoprilbestprices.us.com/>Lisinopril Diuretic</a>

593 AaronAppen AaronAppen | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 15:33 | Reagovat

wh0cd152346 <a href=http://albuterolcheapdelivery.us.com/>Albuterol</a>

594 KennethRic KennethRic | E-mail | Web | 8. srpna 2018 v 14:28 | Reagovat

wh0cd152346 <a href=http://viagrawithoutprescription.us.com/>Viagra Online</a>

595 Brettdyday Brettdyday | E-mail | Web | 8. srpna 2018 v 22:38 | Reagovat

wh0cd1221891 <a href=http://amoxilcheap.us.com/>amoxil</a>

596 AaronAppen AaronAppen | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 6:20 | Reagovat

wh0cd1221891 <a href=http://amoxilcheap.us.com/>amoxil 250mg</a>

597 AaronAppen AaronAppen | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 1:11 | Reagovat

wh0cd2440922 <a href=http://vardenafilmedicaid.us.org/>vardenafil hydrochloride</a>

598 Brettdyday Brettdyday | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 5:25 | Reagovat

wh0cd2440922 <a href=http://buyatenolol.us.org/>order atenolol online</a>

599 AaronAppen AaronAppen | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 23:51 | Reagovat

wh0cd2440922 <a href=http://cialis20.us.com/>cialis online india</a>

600 AaronAppen AaronAppen | E-mail | Web | 19. srpna 2018 v 3:29 | Reagovat

wh0cd1221891 <a href=http://bupropion.us.org/>bupropion prices</a>

601 KennethRic KennethRic | E-mail | Web | 19. srpna 2018 v 9:34 | Reagovat

wh0cd2440922 <a href=http://tadalafilmedicaid.us.org/>where to buy tadalafil online</a>

602 KennethRic KennethRic | E-mail | Web | 21. srpna 2018 v 18:55 | Reagovat

wh0cd152346 <a href=http://vardenafilmedicaid.us.org/>vardenafil</a>

603 Brettdyday Brettdyday | E-mail | Web | 23. srpna 2018 v 4:04 | Reagovat

wh0cd1221891 <a href=http://tadalafilcheapdelivery.us.com/>Cheap Tadalafil</a>

604 KennethRic KennethRic | E-mail | Web | 25. srpna 2018 v 14:32 | Reagovat

wh0cd152346 <a href=http://wellbutrinmedicaid.us.org/>wellbutrin</a>

605 Brettdyday Brettdyday | E-mail | Web | 27. srpna 2018 v 11:03 | Reagovat

wh0cd2440922 <a href=http://amoxicillinbestprices.us.com/>500 Mg Amoxicillin</a>

606 KennethRic KennethRic | E-mail | Web | 27. srpna 2018 v 13:18 | Reagovat

wh0cd152346 <a href=http://ventolinmedicaid.us.org/>ventolin hfa</a>

607 KennethRic KennethRic | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 5:13 | Reagovat

wh0cd1221891 <a href=http://prednisonebestprices.us.com/>prednisone for sale 5mg</a>

608 KennethRic KennethRic | E-mail | Web | 5. září 2018 v 17:01 | Reagovat

wh0cd2440922 <a href=http://cymbaltageneric.us.com/>cymbalta prescriptions</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama