PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA-heroin

4. listopadu 2006 v 12:26 | Mrs.Armstrong
Psychiatrická léčebna Praha Bohnice, březen 1997, rozhovor s bezmála osmnáctiletou dívkou, která je zde zhruba půl roku na soudně nařízené ochranné léčbě, tři roky užívala drogy, zpočátku pervitin, později heroin
Já:
Jak jsi začala?
Ona:
Na učňáku. Učila jsem se na prodavačku. Kouřili jsme travu chodili na houseparty. Brali všichni, aby byli hubený a tak... a já začala brát s nima. Šňupala jsem pevitin asi tři měsíce. Pak jsem se přes mou nejlepší kamarádku seznámila s klukem, kterej si už šlehal a taky vařil. A když jsem viděla u toho kluka, jak si šlehá, tak jsem mu prostě natáhla ruku, ať mi šlehne taky. Chtěla jsem to zkusit. Fakt, doslova takhle, ne že by mi to nabízel. On nechtěl, abych si šlehala.
Já:
A vůbec tě přitom nenapadlo jaký to může mít důsledky? Vědělas o drogách něco?
Ona:
Já o tom strašně moc četla, zajímalo mě to. Ještě než jsem začala brát, četla jsem třeba Zpackanej život a Matka Davida S. Myslela jsem si, že se mi to prostě nestane.
Já:
Takže to, co jsi četla tě vůbec neodradilo?
Ona:
Ne. Lidi z party na tom nebyli tak špatně. Ani ti, co si šlehali. Říkala jsem si, že na tom nic tak zlýho nebude.
Já:
Kdyby mezi partou byl někdo, kdo by na tom byl špatně, odradilo by tě to?
Ona:
To nevím. Těžko říct. On si člověk dost věří. Teda já jsem věřila, že se mi to nestane. Jenže pak jsem na perníku začínala dostávat strašný záseky. Třeba jsem přišla domů za dva dny a ani jsem si neuvědomila, že jsem nebyla doma. Jednou, když jsem přišla domů po tejdnu, se mě máma zeptala, jestli beru drogy. Řekla jsem, že jo. Odvezla mě hned sem do Bohnic, kde jsem byla 14 dní. Chtěla jsem po mámě, aby si mě vzala domů na reverz, ona nechtěla. Řekla jsem jí, že uteču. Odpověděla: tak uteč. A tak jsem utekla.
Já:
Utekla jsi a myslela si, že tě máma vezme domů?
Ona:
Nechtěla jsem domů. Šla jsem si rovnou dát.
Já:
Věděla jsi, že v tom pojedeš znova?
Ona:
Věděla. Spala jsem u mý kamarádky, máma tam volala, že mám jít domů. Když jsem přišla, máma mi řekla, že to prostě nemá cenu bejt na ulici, že se stejně nakonec vrátím. Odpověděla jsem, že ne, že si vystačím sama. Tak mě vyhodila...No, vyhodila..., prostě jsme se pohádaly a já odešla. Před barákem jsem potkala jednoho známýho dealera. Taková shoda náhod. Bydlela jsem pak u něj a brala jsem s ním.
Já:
Co na těch drogách bylo nejhorší?
Ona:
Že je člověku úplně jedno, co dělá nebo spíš, co se s ním děje, jen aby tu drogu dostal. Mě to bylo jedno. Prostě s drogou to bylo tak krásný...
Já:
Droga pro tebe byla krásná? Dlouho? Nebo ještě pořád, po půl roce abstinence?
Ona:
Myslím, že ještě pořád.
Já:
Proč jsi teda přestala?
Ona:
Protože teď mi to není zas tak jedno. Po tom, co mě zavřeli mi není zas tak jedno, co se se mnou děje. V kriminále to bylo tak strašný, že už se tam nechci nikdy vrátit. Kdybych brala dál, tak prostě...
Já:
Za co tě zavřeli?
Ona:
Kradla jsem v Kotvě. Bylo to přes dva tisíce. A těch krádeží jsem měla už dost předtím.
Já:
Vadilo ti, že kradeš?
Ona:
Ze začátku jsem se bála. Pak jsem začala chodit s klukem, co bral 13 let, nejdřív braun, potom heroin. Bydleli jsme u jeho bráchy. Voni dva kradli, já byla doma a uklízela jsem. Jako normální rodina jsme byli. Jenže to vydrželo tak tři měsíce. Tam jsem přešla na heroin.
Já:
Jaký to bylo přejít z jednoho druhu drogy na druhej?
Ona:
Hnusný. Nechtěla jsem to. Po perníku jsem byla taková živá, prostě život mě hrozně moc bavil. Po heroinu mi bylo ze začátku špatně, zvracela jsem. Byl strašně utlumující. Brali jsme denně a hlavně hrozně moc. Brzy jsem měla návyk.
Já:
Ten heroin nebyl nikdy příjemnej?
Ona:
Pak už jo. Perník jsem ze začátku taky nevěděla jak brát. Pak už to vychytáte a víte, co od tý drogy můžete čekat.
Já:
Nakonec ti byl heroin příjemnější než perník?
Ona:
Nakonec jo. Po perníku jsem měla strašný psychózy. Jednou jsem se přešlehla. Najednou jsem nemohla dejchat, vůbec nic jsem nevěděla. Dlouho jsem ležela, což je po perníku nezvyklý. Pak jsem se zvedla a začala jsem lítat po Praze. Běhala jsem tak asi tři dny a furt jsem měla pocit, že mě někdo pronásleduje, že mě chce zabít. Hnusný to bylo. Strašně hnusný. Byla jsem ráda, že hérák nemá podobnej vedlejší účinek. Akorád absťák. Z toho jsem měla vždycky hroznej strach.
Já:
Jaký to bylo, když jsi ho opravdu zažila?
Ona:
Poprvé jsem měla absťak v Motolský nemocnici, když jsem měla podruhý žloutenku. Dostávala jsem epileptický záchvaty. A první, co jsem udělala, když jsem vylezla, bylo, že jsem si dala. Pak jsem asi rok neabstinovala vůbec, jela jsem v kuse. Až ve vazbě. To bylo drsný. Tam vám nic nedaj jako v nemocnici. Můžete si za to sami, tak si taky sami odabstinujte. Prostě hnusný, bylo mi strašně špatně, chvílema jsem omdlívala, nemohla jsem spát...
Já:
V tom absťáku máš chuť si znova dát?
Ona:
Nemyslela jsem tam na nic jinýho.
Já:
Když odabstinuješ, máš ještě pořád chuť na drogu nebo si říkáš, už to stačilo, nechci znovu nic podobnýho zažít?
Ona:
Měla jsem chuť ještě pořád.
Já:
Kvůli čemu?
Ona:
Asi kvůli účinku. Je to prostě krásný. Někomu by se to nelíbilo, protože někdo má ty hodnoty v něčem jiným. Ne v tom vnitřním pocitu, ale v tom, co udělá nebo tak. Já to měla v tom vnitřním pocitu. Bylo mi fajn. Je to možná sobecký...
Já:
Jak se na to díváš teď?
Ona:
Teď jsem zrecidivovala. Bylo to zase to samý, akorát jsem kvůli tomu měla hrozný výčitky. Už jen kvůli sobě. Celejch šest měsíců jsem nebrala, teď je všechno v háji a zase nanovo.
Já:
Proč recidiva?
Ona:
Byla jsem na pohřbu mý kamarádky. Zemřela kvůli předávkování. Tejden byla pohřešovaná. Její máma ukazovala na pohřbu fotky. No a já tam šla s mou kamarádkou, co byla taky v týhle léčebně. Prostě to bylo strašně nepříjemný, tak jsme si pak koupily...
Já:
Neodradilo tě to, neřekla sis, tohle se mi může taky stát nebo komukoliv z mejch kamarádů...
Ona:
V jednu chvíli jsem si představovala sebe v tý rakvi a jak mi na pohřeb přijde pět feťáků a pak si půjdou všichni šlehnout a přišlo mi to strašně hnusný. A stejně jsem to udělala.
Já:
Víš, pro mne je to nepochopitelný. Vidět smrt mladýho člověka kvůli droze, tak bych si normálně řekla dost.
Ona:
Mně umřelo v poslední době hodně kamarádů. Prodával se heroin se strychninem a na to dost mejch kamarádů zkolabovalo.
Já:
Nepozná se to?
Ona:
Ne, to je jed, rozpustí se jako héro. Ani podle chuti se nepozná. Je stejně hořkej.
Já:
Jaký máš zkušenosti s čistotou drogy?
Ona:
Kupovali jsme váženej. Ten se na ulici normálně nesežene. Ale taky byl míchanej. Někdy mi po něm bylo špatně. Jednou se mi stalo, že jsem koupila něco, co se mi ve stříkačce úplně vysráželo. Bylo to růžový. Za 4 stovky. Bylo mi zle, myslela jsem, že si ho dám, ale kamarád mi to rozmluvil.
Já:
Jinak by sis to píchla?
Ona:
Asi jo. O tom se nepřemejšlí. Je jen hroznej strach z absťáku. Taky jsem dostala žloutenku, virový áčko a céčko jsem si někde napíchla. V nemocnici jsem nebrala vůbec. Mohli mi nosit, ale já nechtěla. Jenže když jsem vylezla ven, asi dva dny jsem nebrala, pak jsem šňupala s tím, že si nebudu píchat, ale za pár dnů jsem si zase šlehala.
Já:
Co abcesy?
Ona:
Já měla spíš už flegmónu, polootravu krve. Měla jsem to všude, na břiše, prsou, zádech...
Já:
Ani to ti nevadilo?
Ona:
Naopak, dávala jsem si ještě víc, aby mě to nebolelo.
Já:
K doktorovi jsi nešla?
Ona:
Byla jsem na chirurgii, protože jsem už ani nemohla chodit. Předtím jsem si abcesy vyřezávala sama nebo můj kluk mi to vyříz.
Já:
A doktor?
Ona:
Nejdřív mi to neumrtvil, ale když jsem dvakrát omdlela bolestí, umrtvil mi to. Neměla jsem pojišťovací kartu.
Já:
Slyšela jsem, že doktoři odmítají toxíky ošetřovat?
Ona:
Sem mě poslali z káčka, tak to bylo dobrý.
Já:
Co teď dál?
Ona:
Chtěla bych do školy. Ale jsem po tý recidivě zmatená, protože se mi to všechno nějak kazí. Byla jsem přesvědčená, že nebudu brát. A teď znovu a ještě v tomhle prostředí. Všechno mi zakázali a za každou kravinu mě trestaj. Takže mě to ubíjí než aby mě to povzbuzovalo.
Já:
Zkusit se překonat a opravdu bejt hodně hodná, to nejde?
Ona:
Já jsem vlastně vůbec nebyla vychovávaná, takže je pro mě těžký bejt hodná, hlavně v takovejch podmínkách. Já jsem byla vždycky zvyklá dělat si sama, co jsem chtěla a máma mi v tom ani nebránila. Bylo to moje rozhodnutí, tak si prostě dělej, co chceš.
Já:
Kdybys teď zpětně mohla zhodnotit , proč ty drogy. Myslíš, že tam nebylo jen to, žes to chtěla zkusit nebo že to bylo z nudy nebo že to brali všichni? Možná něco hlubšího, ne?
Ona:
Myslím, že jo. Neměla jsem tátu a máma na mě nestačila.
Já:
Jako dítě jsi byla šťastná?
Ona:
Měla jsem svůj svět jako malá. Většinou jsem byla u babičky, a tam jsem byla šťastná. Babička byla na vozejčku, takže jsme se staraly vo sebe navzájem. Máma na nás musela vydělávat. Pak babička zemřela.
Já:
To bylo pro tebe asi dost těžký, ne?
Ona:
Bylo, hodně. Byl to jedinej člověk, za kterým jsem mohla jít.
Já:
Kolik ti bylo let?
Ona:
Už nevím. Možná čtrnáct, patnáct, tak nějak.
Já:
Nemáš strach o ségru?
Ona:
Mám. Je jí dvanáct. Ale ona je úplně jiná než já. Strašně to odsuzuje. Ale já jsem to taky strašně odsuzovala. To asi není v tom.
Já:
O drogách jsi věděla moc, odsuzovala jsi je a přesto, když jsi měla příležitost, tak jsi je začala brát.
Ona:
Mě to fascinovalo už v těch knížkách. Líbil se mi drogovej život, takovej prostě jinej než normální. Ne ráno vstát, jít do školy nebo do práce a večer uvařit, koukat na televizi, pak jít spát. Na drogách se prostě pořád něco děje. I když se říká, že je to stereotyp, že celej den sháníte prachy na dávku. Jenže je sháníte každej den jinak a každej den potkáváte úplně jiný lidi.
Já:
Říká se, že se pak pohybuješ v bludným kruhu. Byl to opravdu bludnej kruh?
Ona:
Byl. Vadilo mi to. Jednou jsem šla s mámou do Dropinu vypsat si papíry na detox. Bylo mi už zle. Řekla jsem teda, že na to kašlu, že jdu krást. Šla jsem, udělala peníze , abych si mohla dát...
Já:
Kdyby tě v tu chvíli máma nepustila a odvlekla tě, bylo by to lepší?
Ona:
Možná. Ale v tu chvíli je člověku tak zle, že si musí dát. V tom absťáku máte pocit, že nevydržíte už ani chvíli, ani vteřinu na jednom místě, nic vás nebaví, je vám zle, nechcete žít...
Já:
Co by tě v tu chvíli přesvědčilo?
Ona:
Kdybych si dala, nic mě nebolelo, pak bych tam šla.
Já:
Nechceš se vrátit do drogovýho života, když byl tak příjemnej?
Ona:
Nechci. Ten život sám o sobě nebyl příjemnej. To jediný, co mě tam drželo, byla ta droga.
Já:
Říkala jsi, že to bylo zajímavý.
Ona:
Zajímavý to bylo, ale spát po sklepích to není moc zajímavý.
Já:
Kdybys měla svůj byt, čistou drogu, dost peněz, brala bys pořád?
Ona:
Nevím. Možná nějakej čas, pak by mě to asi taky přestalo bavit...
Já:
Co myslíš, že je nejnebezpečnější pro mladý lidi na životě na ulici?
Ona:
Že se vám může stát cokoli, hlavně když jste holka. Dělaj si pak s váma, co chtěj. Třeba chlapi...
Já:
Nutěj tě dělat, co ty sama nechceš?
Ona:
To taky...
Já:
Dokázalas ses bránit?
Ona:
Nešlo to.
Já:
Dokázala jsi říct třeba tohle mi vadí...?
Ona:
Někdy jo. Jak kdy. Taky se mi jednou stalo, že mě prodali. Utekla jsem.
Já:
Myslíš, že jiný holky na drogách jsou na tom stejně?
Ona:
Ne. Bydlej doma u rodičů. Kradou jim a tak. Já nebydlela vlastně nikde.
Já:
Ty ses teda musela úplně přizpůsobit ulici. Neměla jsi chuť vrátit se domů?
Ona:
Zkoušela jsem to několikrát. Máma mě tam vždycky vzala, ale pak to se mnou pod jednou střechou nezvládla...
zdroj: http://knihovna.adam.cz/drogy99/index.htm
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mrxsope! mrxsope! | 5. listopadu 2006 v 11:48 | Reagovat

Je to hrozny....némohla bych takhle zit!

2 m. m. | 13. listopadu 2006 v 18:51 | Reagovat

jje to fak zajimavy

3 Andrejka Andrejka | E-mail | 17. listopadu 2006 v 15:48 | Reagovat

Hey droga je fakt psycho zážitek, ale po čase v tom opravdu bedete jen sám...A souhlasím nejvíc, že po piku máš hustý stavy mysly..Matka me chtela poslat za psychologem..ted uz to nedavam, tak casto a jsem celkem vyrovnana, ale kdyz jsou prachy, jdou víte na co..Zatim je mi s drogou fain, jeje ulet to co jsem ted rekla, ale je to TAK.

4 sope sope | 22. listopadu 2006 v 18:41 | Reagovat

nevim jak si takovy svinstvo muzete davat jste zasrany fetaci dopadnete jako trosky kdyz s tim neprestanete,kazda koruna tem co vydelavaji pujde na drogy a mladi co studujou,tak si myslim ze zacnou okradat rodice...nejdriv to bude z penezenky 20,- potom 40,- 50,- 100,- 200,. 500,-a pak zacnou corky v kramech a bude to vic a vic znam to.......pres kamose!!!Neblbnete zivot je kratkej..... .-/

5 lolitka... lolitka... | 30. listopadu 2006 v 20:49 | Reagovat

jj piko je hustý...jak vás ta droga oživý...dodá chut k životu a neznáte v tu chvíli problémy-libovka-i ten pocit jak vám v tělo nabírá rychlost ta úžasná hořká chut chvilinku po šňupnutí!pak jak vám krkem stejká ta báječná a neodolatelná hořkost...ten libovej pocit osvobození a nezávislosti na nikom...jen jít někam s někym se rychle projít pořádně využít tu drogu!nebo nikam zarychtit...mňam...je to něco super!smažbááá!a dojezd to se pro ty libový pocity předtim dá vydržet...klouby bolej no..zuby taky...hlad?žááádnej...jen jít zas mezi lidi a zopáknout to...

miluju to!!!ten život!tu drogu!vše okolo...ale je jen otázka času kdy vás podělaj kámoši....to zamrzí!

6 princezna princezna | 4. prosince 2006 v 16:26 | Reagovat

Znam cloveka,ktery si ficel na pervitinu,ale normalne chodil do prace.Byl v klidu,bavil se,staral se o domacnost,ale taky mu to zaclo prerustat pres hlavu a proto odjel pryc.nasel si jinou praci,pritelkyni a bude mit i byt.Zacal uplne jiny zivot.Drogy jsou zajimave a fascinujici,ale clovek musi vedet,jestli to zvladne a jestli mu ten zniceny zivot za to stoji.DROGY NEBRAT!!!!!!!!!!!!!!

7 eliska eliska | 4. prosince 2006 v 16:44 | Reagovat

nejhorsi je kdyz je clovek na dojezdu je agresivni atd.......agresivita je previt

8 Simonka Simonka | 13. prosince 2006 v 12:10 | Reagovat

hm..moc mě ten rozhovor dostal..ale lidi uvědom te si že každej žoje jinak..já jsem vživotě nevzala drogu teda jestli tráva je droga tak možná..hulila jsem né každej den ale tak jendou za tejden ale pak to bylo celý prázdniny jsem jela každej den..ale můžu vám říct že jsem do toho nedala ani korunu..taky proč když si zvana tak nemuší to platit...ted moji kamarádi teda né uplně všichni a nedá se jim říct že jsou to ty praví kamaradi začali s perníkem..ouuu strašně mě to mrzí a kort dva kámoši to berou..božžeee...už nikdy nebudou stejný..hm..ale já ty lidi odsuzuji na smrt..i když to jsou kamarádi..nikdy prosim neberte drogy je to to nejhorší co můžete udělat..ty lidi co znám co to berou kradou sjou agresivní mlátěj atd..moc vás prosim..

9 MR.BONG MR.BONG | 16. prosince 2006 v 14:17 | Reagovat

Myslim že i když si tohle (zdělanej život) někdo přečte tak ho to možná odradí ale jenom do chvíle až mu to někdo nabídne-si řekne co se mi tak hroznýho může stát??lidi to maj v sobě sami sebe ničit.musí každej znát svoje meze a jestli se mám scházet s takovejma lidma tak s odstupem..já takovejch lidí znám dost ale vždycky když se mě někdo zeptá jestli chci čáru nebo něco takovýho?!tak mu buď řeknu že hulením sem začal a taky skončim a že je to chemická sračka která ti vymejvá mozek víc než cokoliv jinýho a nebo ho rovnou pošlu někam do háje.A to že hulim?no možná je špatný vyhulit tak 2g denně sám ale vim co chci a vim že si něco takovýho o čem tady píšete nevezmu umim se zabavit i bez toho..a jestli vám to nejde tak už ste z toho tak vymaštěný že ten mozek prostě nezapíná tak s tim něco dělejte

10 MR.BONG MR.BONG | 16. prosince 2006 v 14:19 | Reagovat

příroda a chemie je něco jinýho

11 15da 15da | 23. prosince 2006 v 10:19 | Reagovat

MR.BONG: jj to je jasny........................

12 laba laba | 10. ledna 2007 v 14:57 | Reagovat

Mam bratrance, ktery je pravdepodobne pres 10 let zavisli na heroinu. Nikdo presne nevime jak dlouho a jestli celou dobu heroin. Mysleli jsme, ze je z toho venku, choval se normalne, mel svuj zivot, svuj byt, praci, par let se choval docela normalne. Sem tam nekdo prohlasil, ze v tom jede porad. Myslela jsem si, ze ho chteji vsichni jen pomluvit a odsoudit. Jasne, ze mel sem tam nejaky ulet, kdy byl agresivni na svou matku. Myslela jsem si, ze mu jen pri hadce ujeli nervy. Bohuzel se opet ukazala moje naivita. Pred nedavnem opet na svou matku zautocil, pry se ji snazil i zabit, byl hodne agresivni a napadal ji ze ho nechala sledovat a vycital ji vsechny mozne veci. Znicil pri svem vystupu hodne veci. Chci se vas zeptat, jestli je jeste vubec mozne nekomu takovemu pomoc??? Slysela jsem, ze neni mozne po dlouhe zavislosti na heroinu uplne prestat. Je to pravda? Ma takovy clovek ve svem zivote jeste sanci???

13 MRs.Armst... MRs.Armst... | 13. ledna 2007 v 11:07 | Reagovat

laba: Opravdu nevím jestli se dá člověku po tak dlouhém užívání heroinu pomoci,je to hrozně návyková droga,takže si myslím že přestávat stím nebude vůbec snadné,pokud chceš tedy bratránkovi pomoct!Jestli dobře chápu....

14 A... A... | 17. ledna 2007 v 12:02 | Reagovat

Pomoct??? Musi chtit SAM, ale ne o tom jn mluvit!!! Ja sla na leceni jen kvuli rodicum, brala jsem pecko a hrablo mi z neho. Na DETOXU jsem prisahala, ze podepisu REVERS a uz si nedam, jen at uz jsem doma.

Od te doby, co me po 1 dni pustili domu na REVERS si picham hacko... Kam se hrabe pecko...na H. A chce se mi brecet, protoze mam u sebe penize a jsem az do 6 hlidana tatou:(( Je to moc sileny a ubohy!

15 cokie cokie | 22. ledna 2007 v 19:02 | Reagovat

lolitka...:jedinej souhlas s tebou...občas si šňupnu a když si nedávám tak vzpomínám na to jak si to popslal jaký to bude ...až si dám zase znova...mňamííí:))

16 hold hold | 28. ledna 2007 v 20:19 | Reagovat

drogy sou prasov a vy ste PRASATA!!!!!

17 monika monika | 4. února 2007 v 18:22 | Reagovat

lidi, byla jsem na kalu 3 roky.ted jsem pul roku cista a daleko od mista kde jsem brala, ale stejne se bojim navratu.herak je nejvetsi shit co me mohl potkat.snazim se zapomenout tim, ze hulima beru sedativa ale to je jenom uboha nahrazka.

mooc se bojim sama sebe

18 elis elis | 11. května 2007 v 19:40 | Reagovat

božínku to je hrůza bojim se si neco vzít nechci tak skončit a vám radim přestante dokud to de nebo skončite moc zle!!!!!!žijete jen jednou:(

19 maja maja | 28. září 2007 v 15:11 | Reagovat

to ma byt mailnasi zastupkine a ne nakyho pohadkoviho maniaka

20 Týna Týna | 4. května 2008 v 21:26 | Reagovat

Stop DROGAM!!!-Hnuss!!!!!!!!!!!!S fetkama pryč!

21 gars1 gars1 | 4. června 2008 v 16:52 | Reagovat

jeaaaaaah sknankyyyyyy

22 megi megi | E-mail | 29. dubna 2009 v 0:56 | Reagovat

Jo lidi taky sem si tim prosla vsim co tady pisete. Brala sem PIKO dva roky a to co mi dalo ze zacatku tak mi ke konci vzalo mam zuby znicene beru antidepresiva a tak dale takze same dobre veci. Jo a jeste chci podotknout ze kamaradi na fetech nejsou zadni kamaradi!!! ti jenom koukaj jak vas ojebat. A to mi verte ja sem se i s moji nej. kamaradkou nebavila dlouho kvuli drogam. A pak sem ze dne na den prestala a vubec mi to nechybelo. A  to sem si strilela. Takze ja myslim ze na to kazdy prijde sam ze je to svinstvo. Drzim vsem palce!!!!!

23 verca verca | E-mail | 3. května 2009 v 13:49 | Reagovat

taky obcas beru piko ale abych vam pravdu rekla neni to zadna vyhra.. vazne je lepsi stim ani nezacinat.. kdyz to beres tak ztratis vsechny tvoe normalni kamarady to co to neverou a mas za kamose jen fetaky ... je to hrozny

24 Tabubue Tabubue | 2. února 2011 v 23:19 | Reagovat

[9]:Běž někam...nevíš o čem mluvíš. Až se jednou proletíš na ocasu herovýho draka, nebudeš chtít jinak. Kdyby mi teď někdo řek, že už v životě nezažiju opiátovej nájezd, asi už bych nechtěl žít... Nic tak krásnýho na světě prostě není aby se to tím dalo nahradit.

25 Junior Junior | 18. listopadu 2011 v 12:29 | Reagovat

Ono je to těžko. ten rozhovor je velice působivý, reálný, všeříkající... otázka abstinence od drog je těžká. (nemuísm říkat, že není droga jako droga, a že některé látky se drogama nazývají jen tak, aby "v tom nebyl chaos"). Heroin a obecně všechny opioidy jsou drogou relativně bezpečnou, pro tělo neškodlivou, charakter neměnící. Tím ale myslím drogu čistou, když je jí dostatek, když ji bere "někdo uvědomělejší." Přestat se dá vždycky, ale těch faktorů a problémů je většinou na sobě nakupených tolik, že to je běh na STRAŠNĚ dlouhou trať. Pokud bych se měl bavit o opiátech, heroinu, a otázce, zda-li je možné vůbec ještě někdy natrvalo přestat, bere-li člověk třeba 10 let a víc... 20 let, člověk potká a slyší o případech, co berou roků třeba 40. Od braunu, přes heroin až po subutex, který je dneska asi nejvýhodnější.
Dneska už se všeobecně přijímá teze, ze abstinence po dlouhé době užívání, není k ničemu a velice razantně snižuje kvalitu života pacienta, klienta. Obrovským krokem je změna životního stylu, pokud člověk žije na ulici, musí se hlavně vyhrabat nahoru, změnit denní návyky a stereotypy... od toho máme metadon a buprenorfin. Silné opiáty na předpis, které se využívají k substituční léčbě. A na ní člověk může zustat klidně celý život. Postupné vysnižování dávky sice předejde fyzickému abstáku, ale hlava se sama jen tak od sebe nezpraví. (jsou zmnožené endorfinové receptory, samotné endorfiny chybí). Potom už to není užívání drogy, ale léčba... jako když někdo nemá štítnou žlázu a do životně musí brát hormony substituční cestou. Ale to zas odbíhám... drogy NEJSOU špatné, jen je těžké je užívat bez hlubších znalostí. To je jak s autem... že někdo zabije bez řidičáku potrhlou jízdou člověka ještě neznamená, že by bylo špatné celé auto...
Opiáty jsou každopádně narkotické látky a život trochu zbržďují, ale co je na tom. Já studuju vysokou školu, opiáty užívám epizodálně - půl roku beru DHC, pak absták, půl roku nic a zas. Mám je rád.
Tráva, lysohlávky, mezkalin... tyhle látky využívám zase ke spirituálnímu růstu.
Stimulancia jsou dost podobné. takový nábrnk do života, ta energie, chuť do všeho... k nevymnění. Nájezd opiátů? Vždyt je to duchovní nirvana shodná s nirvanou budhistickou, strašně duchovní věc... splinutí na prebuněčné urovni, prožitek čisté existence, kde není nic než láska a mír.
Atd... drogy nejsou špatné. Jsou úžasné, chemické nechcemické, všechno je beztak odvozeno nějakým způsobem od přírody. (metamfetamin od efedrinu, heroin od morfinu, LSD je derivát LSA v námelu a tak..)
Jen neposlouchejme propagandu co nás přesvědčuje o jedinné správné cestě v životě, o konformitě a poslušnosti... politickou ani církevní.
TURN ON, TUNE IN, DRO OUT...
sry za spam, jen mě tak napadlo zareagovat :)
A pamatujte, all you need is love. A když ji umí v lidech probudit drogy, pak jsou boží...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama